Medyahanesi

“Dizi sektöründe dünyada marka olduk”

48 okunma
25 Mayıs 2019 - 22:52
“Dizi sektöründe dünyada marka olduk”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fevkalade bir durum olmazsa 2021 yılında Taksim’deki eski adıyla AKM’yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş olacağız.” dedi.

Erdoğan, “Önünü arkasını tam olarak bilmeden siyasi tartışmalara taraf olan sanatçı ve sporcularımızın durumu, bizi çok çok üzmüştür ve üzüyor.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanatçı sanatıyla sporcu sporuyla konuşur, buradan hasıl olan itibarı da ülkesi ve milleti için kullanır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sanatçı ve sporcunun siyaset yapma hakkı yok mu? Elbette var. Bizim partimizde çeşitli kademelerde vazife üstlenen pek çok sanatçı, kültür insanı, sporcu arkadaşımız bulunuyor. Başka partilerde de aynı kimlikle kişiler mevcut. Bir siyasi partiye üye olmak suretiyle yani siyasetçi kimliğiyle bu faaliyet yürütülebilir ama sadece sanatçı ve sporcu kimliğine sahip kişilerin siyasi polemiklerde yer almaları onları yıpratır, milletimizin de yüreğinde kırgınlıklara yol açar.”

“DİZİ SEKTÖRÜNDE MARKA OLDUK”

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Dizi sektöründe dünyada marka haline geldik.

Türk dizileri 156 ülkede dünyada 500 milyon kişi tarafından izleniyor.

Taksim’de de İstanbul’un şanına yakışı bir opera ve kültür merkezini inşa ediyoruz. Fevkalade bir durum olmazsa 2021 yılında Taksim’deki eski adıyla AKM’yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş .olacağız.

Sporcularımız için önemli destekleri hayata geçirdik. Lisanslı sporcu sayımız 9 milyonun üzerine çıktı.

Türkiye genelinde 863 büyük spor salonumuz var.

Uluslararası alanda başarı gösteren sporcularımıza sahip çıkıyoruz.

Toplum için rol model haline dönüştüğünüzü unutmamalısınız.

Az önce Orhan Baba ile konuştum. ‘Sigara içmedim’ diyor. Ben de hayatımda hiç sigara içmedim.

Sanatçı sanatıyla, sporcu sporuyla konuşur.

Önünü arkasını tam olarak bilmeden siyasi tartışmalara taraf olan sanatçı ve sporcularımızın durumu, bizi çok çok üzmüştür ve üzüyor.

Sanatçı ve sporcunun siyaset yapma hakkı yok mu? Elbette var. Bizim partimizde çeşitli kademelerde vazife üstlenen pek çok sanatçı, kültür insanı, sporcu arkadaşımız bulunuyor. Başka partilerde de aynı kimlikle kişiler mevcut. Bir siyasi partiye üye olmak suretiyle yani siyasetçi kimliğiyle bu faaliyet yürütülebilir ama sadece sanatçı ve sporcu kimliğine sahip kişilerin siyasi polemiklerde yer almaları onları yıpratır, milletimizin de yüreğinde kırgınlıklara yol açar.

Siz sporcu, sanatçı dostlarımızla bir araya gelelim ve tarihten devraldığımız bu mirasın kubbesi altında toplanalım istedik.

Biz medeniyet iddiası olan bir geleneğin temsilcisiyiz.

2020 Medyahanesi.com