Medyahanesi

Anne dizisi roman oldu

229 okunma
30 Mart 2017 - 2:06
Anne dizisi roman oldu

Anne dizisi Zeynep ve Turna’nın hikayesi ‘Zeynep’ romanıyla tüm kitapçılarda!

Star TV’nin sevilen dizisi Anne, romana konu oldu. ‘Zeynep’ adlı roman tüm kitapçılarda. Kitabın geliri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar tarafından kullanılmak üzere bağışlanacak.
Yazarın gerçek kimliği gizli tutulurken, satışa çıkan kitapta, dizideki gazeteci Ali Arhan mahlası kullanıldı. Mona Kitap etiketiyle piyasaya bugün çıkan Zeynep, yayın dünyasında ilgiyle karşılandı.

İşte kitaptan alıntılar:

“Onun kaybı sadece bir insanın değil; bir umudun kaybı demekti. Bazı insanlar belki de sadece bazı misyonları yerine getirmek için dünyaya geliyordu. O, bu dünyaya başka bir varlığı kendisinden çok sevebileceğini, bunun mümkün olabileceğini göstermek; hatta, öğretmek için gelmişti. İsmi Zeynep’ti.”

“Her anne bir süper kahraman mıydı acaba? Ben de böylesi bir süper kahramanlığa kalkışmış ancak maalesef başarılı olamamıştım. Bunun erkekliğimle ilgisi yoktu. İnsan olarak becerememiştim.”

“Yolda hep düşündüm. Annelik, anne olmak, anne olmaya çalışmak… Hiçbir karşılık beklemeden bu ağır yükün altına seve seve girmek… Sonsuz bir yücelik hali… Bir tür ermişlik hali… Bunları düşündükçe Zeynep her an devleşiyordu aklımda.”

2020 Medyahanesi.com