Bizi Takip Edin

Güncel

MHP’de deprem

Tarih

-

MHP Genel Merkez Yönetimi Atilla Kaya'nın istifasını doğruladı.


BAHÇELİ’NİN EN GÜVENDİĞİ İSİMLERDEN BİRİYDİ… AMELİYATA GİDERKEN PARTİYİ EMANET ETTİĞİ İSİMDİ


Atilla Kaya, parti yönetiminde Bahçeli'nin en çok güvendiği isimlerden biriydi. 

Bahçeli, 2004 yılında ilk kalp ameliyatına giderken Atilla Kaya'ya, “Parti size emanet” demişti. 

Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Kaya, Mart 2015'te “Cumhurbaşkanı’na Açık Mektup “Neyin ‘Türk Tipi’ ki Başkanlığın da ‘Türk Tipi’ Olsun!” başlığıyla  yazılı basın açıklaması yapmıştı.


METİN ÖZKAN: HAYIRLI OLSUN


Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Metin Özkan Atila Kaya’nın istifası sonrasında CNN Türk canlı yayınında şunları söyledi:


Bir görevden ayrılmak insanların en demokratik hakkıdır.


Bir görevi kabul etme ya da etmeme ne kadar demokratikse bir görevden ayrılma da o kadar demokratiktir.
Atila Kaya Bey MHP milletvekilliğinden değil genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etmiştir.Hem kendisi hem de vatanımız, milletimiz, MHP için hayırlı olsun diyoruz.


Genel başkanımız benim 1 yorum var ada evet dedi. Gazeteci yazar kimliğimle söylüyorum. Üç beş tane MHP içinde muhalif dışında MHP’de büyük bir fire olmayacaktır.

NE OLMUŞTU?


MHP Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya'nın partili cumhurbaşkanlığını öngören anayasa değişiklik teklifine 'hayır' diyeceğini açıklayarak partideki görevinden istifa ettiği iddiası siyasi kulislerini hareketlendirmişti. 


MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bu sabah hurriyet.com.tr'in sorusu üzerine “Şu ana kadar parti genel sekreterliğine gelmiş bir müracaat yok ama benim bildiğim kadarıyla kendisi bugün bir basın toplantısı yapacakmış” demişti. Kaya'nın önceki gün yapılan Başkanlık Divanı ve dün yapılan parti grup toplantısına katılmadığı belirtilirken, bugün de partideki makamına gitmediği öğrenilmişti. 

BAHÇELİ: BİR TEK 'EVET' OYUM VAR


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise dünkü grup toplantısı sonrası basın mensuplarının MHP içindeki anayasa eleştirileriyle ilgili soruya şu yanıtı vermişti:
Normaldir. Milletvekilleri düşüncelerini sizin gibi değerli basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyor. Biz de sizin aracılığınızla öğreniyoruz. O bakımdan saygı duyuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde anayasa değişikliklerinin gündeme geleceğini söylüyor. Tabii siyasi partiler grup kararı alma durumunda değildir. Yasa buna müsaade etmemektedir. Benim, Anayasa Komisyonu’nda kabul edilen, Genel Kurul’a geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek ‘Evet’ oyum vardır. Onu da vereceğim. ‘Evet’ oyunu referandumda da tekrarlayacağım.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir