Bizi Takip Edin

Güncel

İstanbul’daki elektrik kesintisinde sabotaj şüphesi!

Tarih

-

Enerji Bakanlığı elektrik kesintileriyle ilgili  “Hasarların tespiti için Emniyet Genel Müdürlüğü ile birlikte çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.
Enerji bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:  
“Marmara Bölgesi'nin kuzeyinde yaşanan yoğun kar yağışı ve fırtınanın, Anadolu'dan gelen ve İstanbul'u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik çalışmalar tüm hızı ile devam etmektedir. 

20mx80m BOYUTUNDAKİ DİREK YIKILDI 69 ADET DİREK ÜSTÜ KULE KIRILDI
Ekiplerimiz 4 grup halinde toplam 164 kişi ile arızaların onarımı için aralıksız çalışmalarına devam etmektedir. Hava koşullarının normale dönmesi ile 7 hat boyunca 4 adet 20mx80m boyutundaki direğin tamamen yıkıldığı, 69 adet direk üstü kulenin kırıldığı ve koptuğu tespit edilmiştir. 
Bu boyutlarda bir hasarın neden kaynaklandığına ilişkin de araştırma çalışmaları başlatılmıştır. Düzenli bakımları yapılan ve bazıları çok yakın zamanda yenilenen hatlarda, bu boyutlarda bir hasarın nasıl oluştuğu ile ilgili tüm ihtimaller üzerinde durulmaktadır. 
Bu çerçevede Bakanlık birimlerimizin çalışmalarının yanında, hasarın neden kaynaklandığını tespit etmek için, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ile koordineli bir inceleme başlatılmıştır. Bakanlığımız ilgili tüm birimleri sahadaki çalışmaları takip etmekte ve yönetmektedir. Vatandaşlarımızın bilgisine sunulur.”
SABOTAJ ŞÜPHESİ
Enerji bakanlığı'nın bu açıklaması ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün de elektrik kesintisi ile ilgili incelemeye dahil olması, sabotaj şüphelerini de gündeme getirdi.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir