Bizi Takip Edin

Güncel

Başbakan: Anayasa teklifi yarın Meclis’te olacak

Tarih

-

İşte konuşmasından satır başları:
Bugün toplam tutarı 700 milyonu aşan 72 tesisin de açılışını gerçekleştiriyoruz. Dün bütün Türkiye için teşvik ve tedbir paketlerini açıkladık. Bugün de Zonguldak'a müjdelerimizi getiriyoruz. Teşvik paketimizde madenciler dinleyin bakalım konuşacağız sizinle de.
 
İstihdamdan üretime esnaftan KOBİ'ye birçok kesimi ilgilendiren önemli konularda kararlar aldık. Ekonomik krizin devam ettiği dünyada firmalarımızın esnafımızın fabrikalarımızın ihtiyacı olan nakiti gidermek için 250 milyar liralık bir nakit oluşturduk. KOBİ'lere 50 bin TL'lik faizsiz kredi vereceğiz. 2017'de 600 bin vatandaşımıza İŞKUR'la iş sağlayacağız.
Özel sektör asgari ücretten yararlanması için ilk üç aylık prim ödemelerini son 3 ayına erteledik. Değerli kardeşlerim 14 yıldır Türkiye'nin kalkınması için refahı için seferberlik başlattık. 2. Abdulhamit'in hayali olan Filyos projesi sonunda hayata geçiyor. 150 yıllık hayal gerçek oluyor. Toplam maliyeti 538 milyon. Bu sadece liman kısmı. Onun arkasında 100 binlerce dönüm araziyi de endüstri bölgesi haline getiriyoruz. Zonguldak'a deniz ulaşımında Karadeniz'in bir yıldızı haline getirmiş olacağız.
Liman projesiyle beraber aynı anda başka yatırımlar da gelecek. Ne demek endüstri sanayi bölgesi? Burada fabrikalar yapılacak. Bir kısmı da orman arazisi olarak yeşilliği muhafaza ediyoruz. Bu endüstri bölgesinde tabii ki fabrikalar kurulacak. Üretim alanında en az 10 büyük fabrika kuracağız. 12 bin insanımıza iş sağlayacağız. Yılda 25 milyon ton yükleme boşaltma kapasitesine sahip olacak liman. Limana karayolu bağlantıları gerçekleştirilecek. Mithatpaşa-Aslankaya tünelleri de önümüzdeki sene hizmete girecek. 72 hizmet tesisini de bugün açıyoruz. Maden müzesinden bölünmüş yol birçok tesisi kazandırıyoruz. 500 kişilik yurt yapıyoruz. Hastaneler yaptık, resmi açılışını yapıyoruz.
Az önce sağlık bakanımızın ifade ettiği gibi Zonguldak'a 400 yataklı büyük hastane yapma kararı aldık. Başladık ama sıkıntılardan dolayı devam ettiremedik. Zonguldak'a yakışır 400 yataklı şehir hastanesini de yapmış olacağız. 14 yılda 7 milyar yatırım yaptık Zonguldak'ta. 1400 üzerinde derslik, 7 hastane, 2112 konut bitirdik, 1600 konutun yapımı devam ediyor. Zonguldak'a 12 milyon fidan diktik. Çaycuma Havaalanı'nı elden geçirdik. Filyos Limanı açıldığında Çaycuma'ya daha çok sefer olacak. 
Alçak darbecilere, FETÖ'cülere gereken dersi veren sizsiniz. Darbecilere darbe yatınız, doları bozdurarak da ekonomiye can suyu veriyorsunuz
 
AK Parti olarak yeni Anayasa değişikliğini yarın Meclis'e veriyoruz. Hayırlı olsun. Yapmadağımız, yapmayacağımız hiçbir sözü vermedik.  Türkiye'de sorunların çözüldüğü nihai  yer millettir. Çözüm için başkalarını arayanlar milletten gerekli cevabı alır. Bu teklifle birlikte cumhurbaşkanlığı sistemi  inşallah Türkiye'de koalisyonlar dönemini sona erdirecek, güçlü Meclis, güçlü  icraat şeklinde, daha demokrasimizin güçleneceği, sorunların, vesayetlerin  ortadan kalkacağı güzel günleri hep birlikte yaşayacağız
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir