Bizi Takip Edin

Güncel

Canlı bomba Kaymakam’ın makam odasına kadar geldi

Tarih

-

Mardin'in Derik İlçesi'nde öğle saatlerinde Kaymakamlık binasında büyük bir patlama meydana geldi. Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2'si polis 4 kişi yaralandı.İlk belirlemelere göre terör örgütü PKK'nın 'canlı bomba' eylemi olan saldırı saat 12.10'da, Kaymakam Muhammet Safitürk'ün makam odası önünde meydana geldi. 
Patlamanın hemen ardından Kaymakamlık binasına çok sayıda güvenlik görevlisi ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırıda, Derik Belediyesi'ne eylül ayında kayyum olarak da atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 koruma polisi ve orada bulunan 2 vatandaş yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Derik ve Kızıltepe'deki devlet hastanelerine götürülerek tedaviye alındı.Güvenlik güçleri çevredeki tüm yolları kapatarak operasyon başlattı.
YARILI KAYMAKAM DİYARBAKIR'A NAKLEDİLİYOR
Sağlık Bakanlığı yetkilileri, kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesine nakledildiğini bildirdi.
Safitürk’ ün ilk tetkik ve tedavisinin ardından gerektiğinde hazır halde bekletilen uçak ambulansla Ankara'ya naklinin planlandığı belirtildi..
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir