SON DAKİKA

Medyahanesi

Türk İşi Dondurma yarın vizyonda

Yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği, senaryosunu Gürkan Tanyaş’ın kaleme aldığı Türk İşi Dondurma filminin başrolünü Ali Atay, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil paylaşıyor. Film yarın (15 Mart 2019) vizyona giriyor.

Türk İşi Dondurma yarın vizyonda
Bu haber 14 Mart 2019 - 17:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk İşi Dondurma filminin konusu ve oyuncuları dikkat çekiyor. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı Türk İşi Dondurma filminin konusu gerçek hayattan alındı.

Türk İşi Dondurma filminin oyuncuları Ali Atay, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil. Başrolde bu üç isim oynuyor.

Filmin senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme aldı. Türk İşi Dondurma filminin vizyon tarihi de açıklandı. Film  yarın (15 Mart 2019)  sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Türk İşi Dondurma filminin konusu

Türk İşi Dondurma, Çanakkale Savaşı’nı anlatıyor. Aslında direkt olarak savaşı değil, Çanakkale’ye Avustralya’dan gelmek isteyen iki Türk’ün macerası sinemaya taşınıyor.

Yıl 1915. Çanakkale Savaşı, Türk tarihinin varlık mücadelesinin en önemli savaşlarından biri yaşanmaktadır. Avustralya’da iki Türk yaşamaktadır. Biri geçimini devecilik yaparak, diğeri dondurma satarak sağlamaktadır.

Memlekette savaş çıktığını öğrenen iki genç adam, Çanakkale’ye cepheye gitmek için harekete geçerler. Ancak, savaşta Avustralya askerleri Türkler’e karşı mücadele etmektedir. ANZAK askerleri arasında Avustralyalılar’ın da olması, iki Türk gencin ülkeden çıkış izni almalarına engeldir. Yani, Avustralyalı yetkililer iki Türk gencin ülkelerine gitmesine izin vermez.

Avustralya’da başka Türkler de yaşamaktadır. Avustralya devleti, Türkler aleyhine propagandaya başlar. İngilizler, Avustralya’da savaşa götürmek üzere asker devşirmek için broşür dağıtmaktadır.

İki kahraman Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da verecektir.

Türk İşi Dondurma filminin oyuncuları

Türk İşi Dondurma filminin baş rollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay oynuyor. Gerçek bir öyküden uyarlanan filmin diğer oyuncuları ise şu isimlerden oluşuyor: Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley. Filmde ünlü sinema oyuncusu İsmail Hacıoğlu da konuk oyuncu olarak yer alıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: