SON DAKİKA

Medyahanesi

Erdoğan’dan ittifak mesajı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Nevşehir mitinginde cumhur ittifakı ile ilgili çok net mesajlar verdi. Erdoğan açıklamasında “Bu cumhur ittifakı kolay kurulmadı beraber koruyacağız. Bununla birlikte sözde milletin ittifakı diye ortaya çıkanlara sandıkta gereken dersi vereceğiz” dedi.

Erdoğan’dan ittifak mesajı!
Bu haber 08 Haziran 2018 - 15:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Avrupa’nın dört bir yanında şu anda vatandaşlarımız oylarını kullanıyorlar. Onlara selam olsun. 3 yıllık hasretin ardından tekrar Nevşehir’de olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Nevşehir tüm kalbiyle milletin adamına sahip çıkıyor.

Şimdi buradan soruyorum 24 Haziran’da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti’yi desteklemeye hazır mıyız?

‘CUMHUR İTTİFAKI KOLAY KURULMADI’

Kardeşlerim bu yola çıkış bir cumhur ittifakıdır. Bu cumhur ittifakını beraber koruyacağız. Araya tabanda fitne fesat sokmak isteyenlere aman ha fırsat vermeyeceğiz. Bu cumhur ittifakı kolay kurulmadı. Bununla birlikte sözde milletin ittifakı diye ortaya çıkanlara sandıkta gereken dersi vereceğiz.

‘FİTNEYİ DEĞİL KARDEŞLİĞİ BÜYÜTECEĞİZ’

Biz her insan bir alemdir diyen Hz. Mevlana’nın gönül sofrasından besleniyoruz. Biz bölüşerek tok oluruz, bölünerek yok oluruz diyen Yunus Emre’nin hikmet pınarından içiyoruz. Bölgemizde fitneyi değil kardeşliği büyüteceğiz. Husumeti değil muhabbeti güçlendireceğiz. Gerilimi değil dayanışmayı arttıracağız. Ben gönül diliyle konuşuyorum. 81 milyona gelin helalleşelim diyeceğiz.

24 Haziran’da Türkiye’nin huzuru, refahı için mührü cumhur ittifakına basmanızı istiyoruz. 24 Haziran’da Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz? Nevşehir’de sandıkları patlatıyor muyuz?

Kimse Türkiye’yi eskinin o krizli, kaoslu, istikrarsız günlerine geri döndüremez. Bu ülkenin artık böyle kaybedecek tek bir günü bile yoktur. Buna rağmen muhalefet 24 Haziran sonrası eski sisteme dönmekten söz edebiliyor. 16 Nisan’da milletin ortaya koyduğu güçlü iradeyi yok saymak için kendilerince tezgah kuruyorlar. Milletin elinden cumhurbaşkanı seçme yetkisini elinden almak için kapalı kapılar arasında tezgah kuruyorlar. Biz bunlara boşuna milli irade hırsızı demiyoruz, yıkım ekibi demiyoruz.

Birinci köprü Demirel zamanında yapıldığında komünistler vardı. İstemezük, satacağız dediler. Üçüncü köprüyü de bu kardeşiniz yaptı. Şimdi sözde İnce ne diyor. Dördüncüyü de ben yapacağım diyor. Ya sen neyi yapacaksın. Dikili ağacın yok.

Dün akşam Kanal D yayınını izlediniz mi? Nasıl buldunuz?

Ekonomide, ticarette millete sunacakları bir tane hedefleri yok. Bunlar ya yıkmanın derdindeler ya da komşu bağından sepet dolduruyorlar. Onların hayallerinin ulaşamayacağı noktaya biz zaten ülkemizi taşıdık.

Her doğanın 18 yaşına kadar sağlık sigortası olduğunu biz söyledik ve yaptık. Açacağız dedikleri mekatronik mühendisliği bölümleri yıllardır mezun veriyor mezun. Milletin önüne çıkmadan önce ev ödevlerini bile doğru düzgün yapmıyorlar. CHP’nin beyanname diye açıkladığı karalama defterinde terör konusunda doğru düzgün tek bir ifade yok. Sayın İnce’den teröre karşı bir tavır duydunuz mu? O Edirne’deki o Kobani olayında, 6-7 Ekim’de kardeşlerimin öldürülmesine neden olan kişidir, onu ziyaret etti.

29 Ekim’de biz dünyanın en büyük havalimanını açıyoruz. Bakınız o havalimanına yılda kaç yolcu gelecek biliyor musunuz? 90 milyon. 2023’te bu rakam 150 milyona çıkacak. Ey İnce ve diğerleri sizin hayatınızda böyle bir şey yok ya. Anlamazlar bunu. Nasıl şu havalimanı?

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: