SON DAKİKA

Medyahanesi

Beyaz Saray: Suriye’den çekilmekte kararlıyız

ABD’nin Suriye’yi bombalamasının ardından bütün dünya harekatın ne kadar süreceğini ve yabancı güçlerin Suriye’yi ne zaman terkedeceğini merak etmeye başladı. ABD’nin BM Daimi Büyükelçisi Nikki Haley, önceki günkü açıklamasında “ABD askeri hedeflerine ulaşıncaya kadar Suriye’de kalacak” açıklaması yaparken Şam’da Esad’la görüşen Rus milletvekilleri Esad’ın kendilerine, “Rusya artık Suriye’de ev sahibidir” dediğini açıkladı. Bu söylentilerin ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransız televizyonlarına yaptığı açıklamada “ABD Başkanı Donald Trump’ı, Suriye’de kalması gerektiği konusunda ikna ettik” dedi. Son olarak Beyaz Saray’dan bir açıklama geldi ve Sözcü, Sarah Sanders, “Başkan Trump, ABD kuvvetlerinin olabilen en kısa sürede eve dönmelerini istediği konusunda çok açık konuştu” dedi.

Beyaz Saray: Suriye’den çekilmekte kararlıyız
Bu haber 16 Nisan 2018 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Donald Trump’ın, Suriye’deki Amerikan askerlerini evlerine döndürme kararlılığında olduğunu belirten Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, “ABD’nin Suriye’deki misyonu değişmedi. Başkan Trump, ABD kuvvetlerinin olabilen en kısa sürede eve dönmelerini istediği konusunda çok açık konuştu” dedi.

Sanders, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bazı Fransız televizyon kanallar ve radyolarında yayınlanan söylemlerinden sonra yaptığı yazılı açıklamada, “Suriye’de bulunmamızın nedeni IŞİD ile mücadeledir. IŞİD’i tamamen ezmek ve geri dönüşünü engelleyecek koşulları yaratmakta kararlıyız. Ayrıca, bölgesel müttefiklerimizin ve ortaklarımızın bölgeyi güvence altına almak için hem askeri hem de finansal olarak daha fazla sorumluluk almalarını bekliyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: