SON DAKİKA

Medyahanesi

İşte ABD’nin yeni Dışişleri Bakanı

ABD’nin müstakbel Dışişleri Bakanı Mike Pompeo geçtiğimiz yıl geldiği CIA Başkanlığı görevinde ilk resmi ziyaretini Türkiye’ye yapmış, ancak düşmanca tavırlar sergilemişti…

İşte ABD’nin yeni Dışişleri Bakanı
Bu haber 13 Mart 2018 - 16:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Başkanı Trump’ın Dışileri Bakanlığı için yaptığı Tillerson’u görevden alma hamlesi bir anda tüm dünyanın gözünü kulağını Washington’a çevirdi. Tillerson’un uyguladığı politikalar konusunda her daim sıkıntı yaşayan Trump, bu ismin yerine CIA Başkanı Mike Pompeo’yu getirmeye hazırlanıyor.

Dışişleri Bakanlığı koltuğuna hazırlanan Pompeo, tam bir Türkiye karşıtı…

ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'da Türkiye düşmanı

İSLAMİ DİKTATÖR DEVLETİ

CIA’nın Başkanlık koltuğuna geçtiğimiz yıl getirilen Mike Pompeo  “Türk düşmanı” olarak tanınıyor. Suriye politikası nedeniyle, dirsek teması kurmak zorunda olduğu Türkiye’ye makamının ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Pompeo’nun sicili kabarık.

ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'da Türkiye düşmanı

İran ile yapılan nükleer anlaşmaya karşı çıkan Pompeo, 15 Temmuz darbe girişiminin ertesi günü Twitter’da Türkiye’yi “totaliter İslamcı diktatörlük tıpkı İran gibi” sözleriyle tanımlamıştı.

“Erdoğan hükümetinin anca İran yönetimi kadar demokratik olduğu” ifadelerini de kullanan Pompeo daha sonra bu Tweet’ini silmiş ve Twitter hesabını da kapatmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: