Bizi Takip Edin

EKONOMİ

Bakanlıktan sağlıkçıya giyim yardımı: 38 lira 29 kuruş

21 yıllık sağlıkçı Abuzer Arslan’a giyim desteği olarak 38 lira 29 kuruş yatırıldı. Arslan, “Sağlık bakanına versinler 38 lirayı, bakalım bir önlük alabilir mi?” diye sordu.

Tarih

-

Sağlık çalışanlarının ‘2022 giyim yardım ödemeleri’ hesaplarına yatırıldı. 21 yıllık sağlık çalışanı Abuzer Arslan, hesabına 38 lira 29 kuruş yatırıldığını belirterek verilen miktara tepki gösterdi.

‘RAKAMLAR GÜNCELLENMİYOR’

Halk TV‘nin haberine göre, maaş, ek ödeme, performans ve teşvik ücreti olmak üzere 4 kalemde ödeme alan sağlıkçıların emekliliklerine bu ödemelerin sadece biri yansıyor. Sağlıkçılar bu konuda çözüm beklerken Abuzer Arslan’a, mayıs ayında 1 TL performans ücreti yatırıldı. Şimdi ise 38 lira 29 kuruş giyim destek ücreti yansıtıldı. KDV kesilen ‘destek ücreti’ ile önlük alması istendi.

Arslan, ödenen miktarların çok düşük olduğunu belirterek “Giymemiz gereken önlüğü bu parayla almamız gerekiyormuş. Ama 200-300 liradan aşağıya önlük yok” dedi. Arslan şöyle devam etti:

“Devletin aklı 90’lı yıllarda kalmış. Rakamlar güncellenmiyor. Hemşirelere de 2 çorap, bir ayakkabı, alt üst forma alması için 152 TL yatırıldı. Nasıl alacaklar? Bizimle alay ediyorlar. Bit pazarından alabilir miyim acaba alamam. Sağlık bakanı, maliye bakanı, çalışma bakanına versinler 38 lirayı, bakalım bir önlük alabilirler mi?”