Bizi Takip Edin

MAGAZİN

Indiana Jones setinde norovirüs salgını çıktı

Macera serisi Indiana Jones’un beşinci filminin çekimleri, norovirüs salgınından etkilendi. 50’den fazla set çalışanı evine gönderildi.

Tarih

-

Başrol oyuncusu Harrison Ford’un ameliyat olması nedeniyle çekimleri aksayan beşinci “Indiana Jones” filminin çekimlerine bu kez de norovirüs salgını nedeniyle ara verildi. 50’den fazla Pinewood Stüdyoları çalışanı, bulaşıcı hastalık salgını nedeniyle Buckinghamshire’daki setten evlerine gönderildi.

The Sun gazetesinin haberine göre, filmin 79 yaşındaki başrol oyuncusu Harrison Ford, omzundaki incinme nedeniyle ameliyat oldu. Ford bu nedenle üç ay boyunca setten uzak kaldı. Ameliyat nedeniyle aksayan çekimler, bu defa bulaşıcı hastalık yüzünden sekteye uğradı.

Kaynaklar, 50’den fazla kişinin çalışamaz duruma geldiğini ancak filmin başrol oyuncularının bu kişiler arasında yer almadığını belirtti. Bazı set görevlileri, çalışanların bir kısmının da korona virüsü salgını ile mücadele ettiğini söyledi.

‘BAŞROL DEĞİŞECEK’ İDDİASI

Geçtiğimiz günlerde Fleabag dizisiyle tanınan oyuncu Phoebe Waller-Bridge’in, Indiana Jones serisinde, Indiana Jones karakterinin kadın versiyonuyla Harrison Ford’un yerine geçeceği iddiaları gündeme geldi. Ancak daha sonra Bridge’in, gelecek yıl gösterilecek filmde Indiana Jones’un arkadaşı olarak rol alacağı belirtildi.

“Indiana Jones 5″in 22 Temmuz 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.