Medyahanesi

Paris’te bomba paniği

Fransa’nın başkenti Paris’te polise gelen bir ihbar üzerine Arc de Triomphe anıtını çevreleyen bölge güvenlik tedbiri amacıyla boşaltıldı.

Paris’te bomba paniği
262 okunma
27 Ekim 2020 - 19:30

Fransa’nın başkenti Paris’te Arc de Triomphe anıtını çevreleyen bölge için verilen bomba ihbarı sonrası Eyfel Kulesi yakınlarında mühimmat dolu bir çanta bulundu.

Paris’te polise gelen bir ihbar üzerine Arc de Triomphe anıtını çevreleyen bölgemim güvenlik tedbiri amacıyla boşaltılması sonrası hayat normale döndü. Bomba uzmanları tarafından yapılan incelemede bombaya ait herhangi bir şey bulamadı.

Ancak polisin yaptığı aramalar sırasında Eyfel Kulesi yakınlarında mühimmat dolu bir çantan ele geçirdiği bildirildi.

Polis, bomba ihbarının ardından Paris’in merkezindeki Arc de Triomphe’yi çevreleyen alanı boşaltılmış; Charles-de-Gaulle Etoile metro istasyonunu, geçici süreyle kapatmıştı.

Güvenlik alarmı sonrası Charles-de-Gaulle Etoile metro istasyonundan insanların koşarak çıktığı görüntülendi.

Twitter’da bazı kullanıcılar ve iki Fransız yerel haber sitesi Eyfel Kulesi yakınlarında bulunan çantaya ait olduğu iddia edilen görüntüler paylaştı.

Fransa’nın başkenti Paris’in batısında yer alan Conflans-Sainte-Honorine bölgesindeki bir okulda sınıfta Charlie Hebdo’nun tartışmalı ‘Hz. Muhammed karikatürlerini’ gösteren öğretmen Samuel Paty, kafası kesilerek öldürülmüştü.
Olay sonrası en son geçen hafta Lyon tren istasyonunda ve bir ay önce de Eyfel Kulesi’nde çok sayıda asılsız bomba alarmı yaplmıştı.

2020 Medyahanesi.com