Bizi Takip Edin

Güncel

Plastik eşya deposunda büyük yangın

Tarih

-

Seyhan ilçesindeki Şakirpaşa Mahallesi'ndeki plastik masa ve sandalye gibi eşya satışı yapan firmaya ait depoda elektrik kontağından yangın çıktı. Yangını fark eden fabrika işçileri durumu hemen itfaiyeye bildirdi. Haber verilen Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile depo çalışanlarının müdahale ettiği yangın hızla büyüdü. 

Kentin birçok noktasından yangın nedeniyle oluşan dumanlar görüldü.

ÇALIŞANLAR KENDİNİ DIŞARI ATTI


Depoda çalışan personel ise yangını söndürmek için içeri girince dumandan etkilendi. Çalışanlar bir süre sonra depodan kendini dışarı attı. Bir çalışanın ise yangından eşyaları kurtarmaya çalıştığı görüldü. Bir çalışanın ise yangından eşyaları kurtarmaya çalıştığı görüldü. 

YAKININDA AKARYAKIT İSTASYONU VAR


Olay yerinde çalışmalarını sürdüren itfaiye erleri merdivene çıkarak yangına havadan da müdahale etti. Deponun yakınındaki akaryakıt istasyonu ise polisi de alarma geçirdi. Yangının akaryakıt istasyonuna sıçrama tehlikesine karşılık depo ile akaryakıt istasyonu arasına iş makineleri getirildi.

KONTROL ALTINA ALINAMADI


Depodaki yangın nedeniyle D-400 karayolu Mersin-Adana istikameti trafiğe kapatıldı. 10 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1.5 saat geçmesine rağmen kontrol altına alınamadı.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir