Bizi Takip Edin

Güncel

Cumhurbaşkanı: FETÖ itirafçıları yalan söylüyor

Tarih

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ soruşturması için konuştu: “Bu adalet tecelli edecek. Batıda bazıları size pas vermiyor olabilir görüşmüyor olabilir. Hiç umursamayın. Kusura bakmayın biraz ağır olacak ama it ürür kervan yürür. Şu anda içeride olanlardan çok iyi tanıdıklarım var. İtirafçı namıyla ortaya çıkıyorlar. Fakat bunlar doğru konuşmuyor çok açık söylüyorum. İtirafçı diye ortaya çıkarken aldatmayı oynuyorlar. Çünkü bunların bir kısmıyla başa baş görüşmelerim olmuştur. Şimdi itirafçı olarak söyledikleriyle bana Başbakan'ken söyledikleri farklı şeyler.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıda Birlik Derneği üyelerini kabulünde konuştu. Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi: “Ülkemize milletimize şahsıma kurulan tuzakları oyunları fark etmekte zaman zaman geç kaldığımızı görüyorum. Yargıda yaşanan sıkıntılar da bunlarına arasındadır. Bu sıkıntılar tek taraflı ve sadece bir dönemle sınırlı değildir. Yargıyı milletin değil belli örgütün emrine sokmak isteyenler varken yargı üzerinden siyasi kurumları alt etmeye çalışan vesayetçi bir anlayış söz konusuydu. Başbakanlığımın ilk dönemlerinde sergiledikleri nobranlıkları unutmam mümkün değildir.

'ÖYLE YÖNTEMLERLE KARŞIMIZA ÇIKTILAR Kİ UTANDIM'
367 garabeti dahil öyle yöntemlerle karşımıza çıktılar ki ben utandım. FETÖ örgütü özel önem verdiği yargının içine sızmaya başladı. Kısa sürede bu sızma harekatı yapılmadı. Biz hayatımızın hiçbir döneminde insanları peşin hükümle değerlendirmedik. Hiç kimseye ve hiçbir gruba ne yargıyı ne de başka bir grubu peşinen asla teslim etmiş değiliz. Fakat bu örgütün zihin dünyası ve organizasyon yapısı her türlü iyi niyeti istismara açık olduğu için pek çok yerde güç temerküzüne girdiğini gördük. Suçluyla suçsuzu aynı çuvala dolduran böyle bir anlayışın adalet tesis etmesi mümkün değildir. O dönemde açılan davaların neredeyse tamamı sonuçsuz kalmıştır.

 17-25 ARALIK DARBEDİR
Yargının bağımsızlığına halel getirmemek için meseleye keskin bir şekilde müdahale etmedik. 17-25 Aralık operasyonunu birileri benim şahsi meselem olarak göstermek istedi. Oysaki yargıya hakim olmak isteyen bu örgütün kedini inkar edilemez şekilde ortaya çıkarmasıydı. Meşru hükümeti devirerek yönetime el koymaya çalışmanın anlamım darbedir. 17-25 Aralık da bir darbe girişimidir. Hükümet ve siyasi kadrolar olarak gösterdiğimiz sağlam duruş ve milletimizin güçlü desteği sayesinde bu darbe girişimini boşa çıkarttık. 17-25 Aralık'ta başaramadıklarını 15 Temmuz'da TSK içindeki yandaşları ile gerçekleştirmeye çalıştılar. Hala o Pensilvanya’daki zat utanmadan sıkılmadan bütün bunlar senaryo diyor. Biz neyin senaryo olduğunu biliyoruz. Gelecek yakındır ve gelecek bunu çok açık ortaya koyacaktır. Çünkü ben ilahi adaletin tecellisinden zerre kadar şüphe etmiyorum. Bu adalet tecelli edecek. Batıda bazıları size pas vermiyor olabilir görüşmüyor olabilir.  Hiç umursamayın. Kusura bakmayın biraz ağır olacak ama it ürür kervan yürür.

İTİRAFÇI DİYE ORTAYA ÇIKIP DOĞRUYU KONUŞMUYORLAR
Yargıda birlik derneği iyi ki kuruldu. Meydanı boş bırakırsanız birileri o meydanı doldurur. Şu anda içeride olanlardan çok iyi tanıdıklarım var. İtirafçı namıyla ortaya çıkıyorlar. Fakat bunlar doğru konuşmuyor. Bakın bunu açık söylüyorum. İtirafçı diyerek ortaya çıkarken bunlar, gayet iyi aldatmacayı oynuyorlar. En tehlikeli olan da bu. Çünkü bunların bir kısmıyla benim zamanında başa baş görüşmelerim olmuştur, Başbakanlığım zamanında. Şimdi itirafçı olarak söyledikleriyle Başbakan olduğum zaman bana söylediklerine baktığım zaman tamamen aykırı ifadeler. Bu oyuna asla gelmemek gerekiyor. FETÖ’cülerin kamudaki tasfiyesi işleri kolaylaştırmış, rayına oturtmuştur.

REINA SALDIRISI
Reina saldırganının yakalanması Türk polisinin gücünü gösteriyor. Bugün bizim Emniyet teşkilatımızın TSK’nın içinde bunlar var mı? Var. Bunlar terör örgütlerinin işini kolaylaştırıyor. Her geçen gün eriyorlar daha da eriyecekler. Ya da terk edecekler.

MHP LİDERİNE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Anayasa değişikliği yasama yürütme yargı arasındaki ilişkiyi yeniden düzenliyor. Yasama yürütme yargı arasındaki ilişkilerin yeniden düzenlenmesi Türkiye için bir kazançtır. Cumhurbaşkanının doğrudan halkın seçmesi bu yönde köklü bir adım olmuştur. Gücünü halktan alan bir cumhurbaşkanının vesayetin değim milli iradenin temsilcisi olması kadar doğal bir durum yoktur. Gücünü milli iradeden alan iki başlı bir yapı ortaya çıkmıştır. Ben patinaj ifadesiyle hep kullandım. Devletin işlerliğinde bir patinaj var bunun ortadan kaldırılması gerekiyor. Çift başlılık bunu getiriyordu. MHP’nin bu gerçeği görmesi sayesinde anayasada yeni değişikliklerin yapılmasının yolu açılmıştır. Ben milletim adına MHP lideri ve ekibine özellikle teşekkür ediyorum.”
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir