Bizi Takip Edin

Güncel

Barmen doğru ise terörist yalan mı söylüyor!

Tarih

-

Yılbaşı gecesi 39 kişinin katledildiği Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan yeni açıklamalarda bulundu. Mehmet Koçarslan, bir barmenin “Reina'nın üzerinde saldırıdan 10 gün önce drone dolaştı” dediğini ve bu barmenin ifadesinin alındığını anlattı. Teröristin yakalandığı Esenyurt'taki dairede iki drone bulunmuştu.
Reina'nın sahiplerinden Mehmet Koçarslan, bugün yaptığı açıklamada saldırıdan on gün önce bir barmenin Reina üzerinde Drone gördüğünü ve bu barmenin polis  tarafından ifadesinin alındığını söyledi. Eğer sözkonusu drone, teröristin evinden çıkan dronelardan biri ise, bu durumda teröristin yılbaşı gecesi Reina'ya saldırma emrini saat 22.00'de aldığına dair verdiği bilgiler yalanlanmış oluyor.
Bilindiği gibi yaz aylarında Emniyet tarafından şehir merkezlerinde vatandaşların şahsa ait özel Drone uçurması yasaklanmıştı.
İstanbul'da yılbaşı gecesi 39 kişinin öldürüldüğü terör saldırısı nedeniyle kapalı olan Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan, Reina'nın teröre inat yeniden açılması yönünde çok sayıda mesaj aldıklarını söyledi.
Personelin çalışmak istemediğini ve psikolog desteği aldıklarını ifade eden Mehmet Koçarslan, “İşletme ortağımla, 70'e yakın çalışma arkadaşımı toplayıp karar vereceğiz. Çoğunluk, 'Teröre inat açalım. Kapatırsak teslim oluruz' diyor. Türkiye'nin birliğine, dirliğine dinamit koymaya çalışan alçaklara inat bu mekânların yaşaması lazım” dedi.
Mehmet Koçarslan'ın Sabah gazetesine yaptığı açıklamalar şöyle:
* Suada Clup'teydim. Güvenlik müdürü “Reina'yı tarıyorlar” dedi. O an yaşamın bittiğini düşündüm. Yayımlanan birçok bilgi yanlış ve çarpıtma. ABD bana asla istihbarat vermedi.
* İblis daha önce keşif yapmadı. İçeride 7.5 dakika kaldı. Bir barmen, saldırıdan 10 gün önce “Reina'nın üzerinde bir drone dolaştı” dedi. Emniyet'e bildirdik. İfadesi alındı. Kapıda 4 polis görevliydi. Olay anında 3'ü kapıda yokmuş. O gece Reina'da 22 özel güvenlik çalıştı.
* Personel çalışmak istemiyor. Psikolog desteği alıyorlar. İşletme ortağımla, 70'e yakın çalışma arkadaşımı toplayıp karar vereceğiz. Çoğunluk, “Teröre inat açalım. Kapatırsak teslim oluruz” diyor. Türkiye'nin birliğine, dirliğine dinamit koymaya çalışan alçaklara inat bu mekânların yaşaması lazım.
* Çok ünlü yabancılar, “Açın, ilk gün orada olacağız. Sizi ve Türkiye'yi asla yalnız bırakmayacağız” diyor. Bu duruş insanlığın teröre yenilmediğinin, yenilmeyeceğinin duruşu.
* Yaralılara ve şehit ailelerine hukuki destek vereceğiz. Hiçbir ailenin bizden maddi talebi olmadı. Şehit aileleri, evlatlarının son anlarını görmek için bizden yardım istiyor. Bunun için çalışıyoruz.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir