Bizi Takip Edin

Güncel

Tetiği güvenlik görevlisinin karşısında çekti!

Tarih

-

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın eşi Hülya Sancaklı'nın intihar girişiminde yeni ayrıntılar ortaya çıktı.
Olay anında evde olmayan Sancaklı ailesinin oğlu Mert, annesi gile telefon görüşmesi yaptıktan sonra sitenin güvenlik görevlilerini arayarak, “Annemin durumu iye değil. Mutlaka evi kontrol edin” dedi. Mert Sancaklı, güvenlik görevlilerine evin yedek anahtarının yerini de tarif etti.
Habertürk'ün haberine göre, İstanbul Alkent 2000 sitesinin güvenlik görevlisi Kemal Ç., Mert Sancaklı'nın telefonundan hemen sonra hızla eve koştu ve yaşadıklarını şöyle polise şöyle anlattı:
“Hülya Sancaklı’nın oğlu Mert, arayıp annesiyle telefonla konuştuğunu ve durumunun iyi olmadığını söyledi. Mutlaka evi kontrol etmemi istedi. Yedek anahtarın yerini de tarif etti. Yedek anahtarla kapıyı açıp eve girdim. Hülya Hanım’la göz göze geldik…
Bu sırada Hülya Hanım, “Beni yalnız bırakın” diye bağırdı. Bu sırada Hülya Hanım, “Beni yalnız bırakın” diye bağırdı. Sonra evin havuz gören tarafına doğru giderek silahı ateşledi. Kanlar içinde görünce telsizle yardım istedim. Sitenin ambulansı geldi, hastaneye götürdük. Saffet Bey’e bilgi verdik.”

HASTANENİN SON AÇIKLAMASI
Medicana International İstanbul Hastanesi Nöroşirurji Kliniği Başkanı Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hidayet Akdemir, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın eşi Hülya Sancaklı'nın yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğünü ve hayati tehlikesinin bulunduğunu belirterek, “Bugün yaptığımız değerlendirmelerde beyinsel, karaciğer, böbrek, akciğer diğer organların hemodinamisi stabil gözüküyor. Olaydan sonra, müdahale edildikten sonra geriye gitme yok.” dedi.
Prof. Dr. Akdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sancaklı'nın dün saat 20.30 sıralarında ateşli silah yaralanmasıyla hastanelerinin acil servisine getirildiğini, yapılan değerlendirmenin ardından hemen ameliyat kararı alındığını belirtti.

SAĞLIK BAKANI DA ARADI
Sancaklı'nın ameliyatın ardından yoğun bakıma alındığını aktaran Akdemir, şu bilgileri verdi:
“Hastaneye geldikten sonra hayati tehlikeyi atlatmak için ilgili müdahale kararı alınıyor. Bu akut dönem yaklaşık 72 ila 96 saat arasında değişir. Bu travmanın şiddetine göre değişiyor. Bugün yaptığımız değerlendirmelerde beyinsel, karaciğer, böbrek, akciğer diğer organların hemodinamisi stabil gözüküyor. Olaydan sonra, müdahale edildikten sonra geriye gitme yok.
Sağlık Bakanı da aradı ve kendisine gerekli bilgilendirilmeler yapıldı.”
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir