Bizi Takip Edin

Güncel

Diyarbakır’da şehit sayısı arttı

Tarih

-

Diyarbakır Merkez Sur ilçesinden taşınan hafriyatın döküldüğü Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi karşısındaki boş alanın yanında bulunan mezarlık duvarının altına teröristlerce bırakılan patlayıcı, zırhlı polis aracının geçişi sırasında saat 16.30'da patlatıldı. Kent merkezinden de duyulan patlamadan sonra gökyüzüne dumanlar yükselirken, bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Olay yerinde bir polis şehit olurken 5 polis de yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan üç polis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. 
ŞEHİT SAYISI 4'E YÜKSELDİ
Diyarbakır'da çevik kuvvet aracının geçişi sırasında teröristler tarafından daha önce döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan polis memurlarından birinin daha şehit olmasıyla saldırıda şehit sayısı 4'e yükseldi.  Yaralanan 2 polisin tedavisi ise devam ediyor.

ARAÇTA SIKIŞAN POLİSLER OLDU 
Bölgeye çok sayıda ambulans ile birlikte polis ekipleri, UMKE ve itfaiye ekipleri gönderildi. Saldırıya uğrayan zırhlı araçta sıkışan polisler AFAD ve itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. 
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir