Bizi Takip Edin

Güncel

Reina müşterileri sorgulanmadı mı?

Tarih

-

Reina saldırısında yaralı olarak ya da yara almadan sağ salim kurtulan yerli ya da yabancı müşterilerin polis tarafından ifadesinin alınmadığı ortaya çıktı. Özellikle Arap turistlerin ülkelerindeki ulusal basın kuruluşlarına verdikleri röportajlardan bu zaafiyetin dibine kadar yaşandığı anlaşılıyor. Öncelikle olaydan hemen bir gün sonra yaralı olarak Amerika'ya dönen ve ABD donanmasında asker olduğu iddia edilen Jacob Raak'ın ifadesinin alınmadığı öğrenildi. Bugün de Suudi milyarder Adnan Kaşıkçı'nın yeğeni Hasan Kaşıkçı (Khashoggi), ülkesinde basına verdiği röportajda son derece ciddi iddialar ortaya attı. Kaşıkçı'nın yeğeninin Türk medyasında çıkan açıklamaları ile Suudi basınında çıkan açıklamaları arasında ciddi çelişkiler olduğu da dikkat çekti. Ancak, ülkesinde iken yaptığı açıklamaların en önemlisi Reina'da katliam yapan saldırganların biri kadın olmak üzere 3 kişi olduklarını söylemesi idi.
Terör saldırısından eşiyle birlikte boğaza atlayarak kurtulan ünlü işadamı Adnan Kaşıkçı'nın yeğeni Hasan Kaşıkçı, saldırganların masa masa gezerek ateş açtığını söyledi. Suudi turist, sığındıkları depoda çektiği videoyu da internette paylaştı.
İstanbul Reina'daki terör saldırısından kurtulan isimlerden biri, Suudi Arabistanlı Hasan Kaşıkçı. Ünlü Suudi işadamı Adnan Kaşıkçı'nın yeğeni olan turist, eşi Meryem'le birlikte saldırıdan 40 dakika önce Reina'ya gitti.
Davul sesine benzeyen bir gürültü duyulduğunu aktaran Suudi turist, bir masada kavga çıktığını sandıklarını söyledi.
Sonra gece kulübünde birden silah sesleri yükseldi… Eşinin çığlık attığını anlatan Kaşıkçı, “Eşim 'Çocuklarımı istiyorum, eve gitmek istiyorum' dedi. Ben de ona 'Şimdi cenneti düşünmelisin' diye bağırdım” ifadelerini kullandı.
Al Arabiya'ya röportaj veren Suudi turist, Reina'da ateş açan üç saldırgan olduğunu ve bunlardan birinin kadın olduğunu belirtiyor: “Birisi 'Neden o bizi öldürmek istiyor?' diye çığlık attı!”
Teröristlerin oldukça eğitimli olduğuna değinen Kaşıkçı, “Rastgele ateş açmadılar, masa masa gezip müşterileri kurşanladılar. Daha sonra diğer hedeflere yöneldiler” diyor.
Suudi turiste göre, saldırganlar Arap aksanıyla konuşmuyordu ancak yabancıydılar.
 
BOĞAZA ATLAYARAK KURTULDULAR
Kurşunlardan kaçmak için eşiyle birlikte boğaza atlayan Kaşıkçı, başka bir Suudi kızın da boğaza atlamak isterken öldürüldüğü bilgisini verdi.
Suudi turist ve eşi, sudan çıktıktan sonra bir depoya sığındı. İlk iş hemen Cidde'deki kardeşini aradı, kurtarılmayı beklediklerini söyledi ve ailesine veda etti.
Suudi yetkililer polisle irtibata geçti ve Kaşıkçı'nın konumu paylaşıldı. Polis tarafından kurtarılan Suudi turist, saklanırken çektiği bir videoyu da internete yükledi.

SUUDİ KIZI AMCASI TEŞHİS ETTİ
Al Arabiya'daki bir başka haberde ise Sahad Semman isimli Suudi Arabistanlı kızın hikayesine yer verildi. Habere göre, ailesinin teşhis ettiği kızın dört kez ateş edilerek öldürüldüğü belirlendi.
Semman'ın amcası İstanbul'a genç kızı aramaya geldi. Otele gittiğinde odada sadece pasaportunu buldu. Yetkililerle görüştü ancak bir türlü sonuç çıkmadı, hastaneleri aradığında da yeğenini bulamadı. Sonunda amcaya bir telefon geldi ve teşhis edilemeyen bir genç kızın bilgisi verildi. Amca morga gittiğinde dört kurşuna hedef olan genç kızı teşhis etti.
Sahad Semman'ın cenazesi Medine'ye götürüldü ve son yolculuğuna memleketinde uğurlanacak.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir