Bizi Takip Edin

MAGAZİN

Aysun Aslan’ın tasarımları göz alıyor

Tarih

-

Ünlü Sanatçı Manga Grubu’nun solisti Ferman Akgül ve İlke Kodal da “AA Vintage Remake” markasının tanıtımında yer aldı. 
Ferman Akgül takıların tasarımla buluşmasının sanata dönüşmesinin ve yapılan işin zamanın çok ötesinde bir iş olduğunu vurgulayarak, böyle bir çalışmanın içerisinde olmaktan duyduğu tarifsiz mutluluğu dile getirdi. 
 
Modern dansın Türkiye’deki öncü isimlerinden Aysun Aslan, yıllar boyunca dünyanın pek çok ülkesinden topladığı takı ve saatleri yaptığı tasarımlarla Vintage koleksiyona dönüştürdü. Her birinden birer adet olmak üzere “AA Vintage Remake” markasıyla çok özel tasarımlar oluşturan  Aysun Aslan, saatlere olan ilgisini şöyle anlattı: 
“Zamanın izlerini taşıyan objeler ve geçmişin zarafeti beni oldum olası etkilemiştir. Paha biçilmez bir mücevher titizliği ve kalitesiyle on yıllara, yüz yıllara meydan okumak üzere üretilmiş eski saatlere olan zaafım, bir tesadüf eseri birinin arka kapağını açıp da iç kısmını görünce aşka dönüştü. Elimde başka parçalarla birleşti, takıya dönüştü.
Gerçek Vintage, Retro, Antik, Art Deco ve Art Noveau saatler, saat parçaları, takılar, kemer& pabuç tokaları birleştirilerek özel üretilen koleksiyonun ön tanıtımın da ise tanınmış isimlerin de araların da bulunduğu isimler yer aldı.
Ferman Akgül, Sema Şimşek, İlke Kodal, Sude M. Kolozina, Can Tunalı ve Özkan Uğur, Aysun Aslan’ın koleksiyon tanıtımı için objektif karşısına geçti. Çekimleri ünlü fotoğrafçı Yaşar Saraçoğlu gerçekleştirdi.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir