Bizi Takip Edin

Güncel

Nokta öyle konmaz böyle konur!

Tarih

-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PKK'nın Suriye kolu YPG'ye silah sağlamadığını savunan ABD'ye yanıt verdi. Çavuşoğlu, “Bugüne kadar ABD, YPG'ye silah vermiştir. Nokta” dedi. 
A Haber'e konuşan Çavuşoğlu, “Amerika'nın içinde olduğu koalisyon belli bir zamandan beri Fırat Kalkanı opeasyonumuza havadan destek vermiyor. PYD ve YPG'ye silah desteği veriyor nokta! Onlar da çok iyi biliyor. Biz de çok iyi biliyoruz. ABD, YPG'ye silah vermiştir nokta!” ifadesini kullandı.

ABD'DEN DE  “NOKTALI” AÇIKLAMA GELMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD liderliğindeki uluslararası koalisyonun terör örgütü DEAŞ dahil, YPG ve PYD’ye destek verdiklerini söylemesinin ardından dün ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden yazılı bir açıklama yapılmıştı. Açıklamada “ABD hükümeti, YPG veya PKK’ya silah ya da patlayıcı sağlamamıştır, nokta” denilmişti.
Çavuşoğlu, Suriye’de ateşkesin her an olabileceğini belirterek, “Suriye’de ateşkes, her an olabilir. Yılbaşından önce biz bunu tamamlamayı düşünüyoruz. Liderler iradeyi ortaya koydu. Uzmanlarımız sürekli müzakere ediyoruz muhalefet ile Rusları bir araya getirdik. Rejimin garantisi Rusya olacak. Rejim ile aynı anlaşmayı Rusya imzalayacak Rusya bunun garantörü olacak ateşkesin ihlal edilmemesi ülke geneline yayılması için. Hangi grupların Astana’ya gideceğine Ruslar ile bu anlamda bir anlaşma yapmak üzereyiz” diye konuştu.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir