Bizi Takip Edin

EKONOMİ

İnternet satışı mağazayı ikiye katladı

Tarih

-

Türkiye çapında 128 mağazası bulunan Saat&Saat’in internet sitesi aylık 2 bin adetlik satış rakamı ile en çok satış yapan mağazasını ikiye katladı.  Dijital dönüşümü gerçekleştirerek, internet sitesine yatırım yapılan saat&saat.com üzerinden aylık 1 milyon TL’lik satış rakamına ulaşıldı. Saat&Saat E-Ticaret Müdürü Özlem Angı Can, “5 yıllık planımız hazır…2022 yılında internet sitesinin cirosunu 100 milyon TL’ye çıkaracağız” dedi.
E-ticaret sitesinde yaptıkları altyapı değişiklikleri sayesinde siteyi daha kullanıcı dostu, güvenli ve rahat alışveriş için vazgeçilmez bir mağazaya dönüştürmeyi amaçladıklarını vurgulayan Özlem Angı Can, yeni düzenlemeler sayesinde yüzde 10 organik büyümeye ulaştıklarını söyledi. Kayıtlı 120 bin üyeye ulaştıklarını ve bu rakamı 300 bine çıkaracaklarına işaret eden Can, “Trendleri çok yakından takip ediyoruz, mesela tüketici üye olmadan satış yapmak istediğini gördük ve  ‘hızlı al hızlı bak’ opsiyonu ile satışımızı artırmayı başardık. Aylık tekil ziyaretçi sayısı 1 milyona ulaştı. Kullanıcının sitede kalma süresini 3 dakikadan 4.5 dakikaya çıkardık. Sayfa görüntüleme sayısı ise bir ay içinde 3 milyondan 6 milyona çıktı” dedi.

Yılbaşı alışverişi ciroyu yükseltecek
İnternet sitesi üzerinden ayda 2 bin adet saat sattıklarını, kasım ayı aylık cirosunun ise 800 bin TL’ye ulaştığına dikkat çeken Can, “Yeni yıl alışverişlerinin de etkisiyle aralık ayı hedefimiz ciromuzu 1.5 milyon TL’nin üzerine çıkartmak… Bu sene için online ciromuzu 12 milyon TL’ye çıkaracağız. Önümüzdeki yıl için toplam ciro hedefimiz 20 milyon TL. 5 yıllık planımız hazır… 5 yıl sonra yıllık ciromuzu 100 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İnternetten 16 bin TL’lik saat alan var
Saat&Saat’in en çok satış yapan mağazasının iki katından daha fazla oranda satış gerçekleştirdiklerini vurgulayan Can, Guess, Fossil, DKNY, Esprit, Diesel ve Tommy Hilfiger markalarının sitede en çok satılan 6 marka olduğunu söyledi. Can, “Artık daha pahalı markaları da görmeye başladık. Yakın zamanda 16 bin TL değerinde Taug Heuer satışı yaptık. Bu da web sitemize güvenin artttığını gösteriyor” diye konuştu. Can, büyükşehirlerin yanı sıra doğu illerinden gelen siparişlerin de artmaya başladığını kaydetti. 
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir