Bizi Takip Edin

DÜNYA

Rus Lady Diana’nın ölümü de tartışılıyor

Tarih

-

‘Rus Lady Diana’ olarak anılan genç kız, ünlü bir Azeri işadamının oğlu olan Azer Yagubov ile birlikte tatil yapıyordu. 23 yaşındaki Yagubov’un kullandığı lüks araç yoldan çıkarak Lugano Gölü’ne uçtu.
Çiftin başka bir araçla yarış halinde olduğunu ve yüksek hız nedeniyle kontrolünü kaybettiğini açıklayan İsviçre polisi, BMW-X6 marka otomobilin suyun içinden çıkartıldığı ancak Lebedeva ve Yagubov’un kurtarılamadığını duyurdu.
Bazı yekililer ise Lebedeva’nın ölümünden Rusya lideri Putin’in sorumlu olabileceğini belirtiyor. Bunun bir siyasi suikast olabileceğinin altını çizen ismi açıklanmayan bir İsviçreli yetkili, “Genç kızın dedesi Lebedev, bir Putin muhalifi. Vergi kaçırmaktan ve kara para aklamaktan 11 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmıştı…
Bu işin altında Putin yönetimi olabilir” diye konuştu. Galler Prensi Charles’in ilk eşi olan Lady Diana 1997 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti.
Rus basını Lebedeva’nın sonunu da Lady Diana’nınkine benzeterek, “’Rus Diana’, Lady Diana ile aynı kaderi paylaştı” yorumunu yaptı.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir