Bizi Takip Edin

EKONOMİ

Dolar uçuyor

Tarih

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında dün akşam yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. Bir hafta içinde ikinci kez toplanan EKK’de alınan kararların açıklanmaması piyasalardaki beklentiyi boşa çıkardı. 
Bugün Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı öncesinde 3.4084 liraya kadar çıkan doların Avrupa Parlamentosu’nda yapılacak kritik oylamaya da tepki vermesi bekleniyor. 
Türkiye'deki artan iç politik gerginliklerin etkisiyle, geçen haftanın son işlem gününde lira karşısında art arda yeni rekor düzeylere tırmanan dolar 3.4069 liraya ve euro da 3.6011 lira ile yeni tarihi rekor düzeylere tırmanmıştı. Ardından Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen EKK toplantısının etkisiyle dolar 3.37 – 3.37 ve euro da 3.57 – 3.58 aralığına çekilmişti.

DOLARDAN YENİ REKOR
Türkiye'de tüm gözler saat 14.00'te Merkez Bankası tarafından yapılacak açıklamaya çevrilmişken Adana'daki bombalı saldırı ve Fırat Kalkanı Harekatı'nda Türk askerine yönelik gerçekleştirilen saldırı haberleri geldi. Bu haberlerin ardından dolar/TL 3,42'ye yükselerek yeni bir rekor kırdı.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir