Bizi Takip Edin

Güncel

Merkel’i yaylım ateşine tuttu

Tarih

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ soruşturmasında zanlıları geri vermeyen Almanya'ya sert sözlerle yüklendi: 
“Biz Almanya’nın bu yaklaşımı ve uygulamalarını kaygıyla ve dehşetle izliyoruz. Ey Almanya sayın Merkel’e ben 4000 dosya verdim. Daha sonra son görüşmemizde “sayın şansölye ben size 4 bin dosya vermiştim. Bunların akıbeti ne oldu?” dedim. Cevabı enteresandı o dosyaların sayısı 4 bin 500 oldu dedi. “Bu örgütün mensuplarını korumanızı halen anlamakta zorlanıyorum” dedim. Almanya biz sizin bu duruşunuzdan endişeleniyoruz. Siz teröre çanak tutuyorsunuz çanak.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” ödül törenine katıldı.
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan satır başları:
Her birimiz irade sahibi bir fert olarak yaptığımız ve yapmadıklarımızla sorumluyuz.
Bizim tarihimizde 1071, 1299, 1453, 1923 dönüm noktasıysa, inanıyorum ki 15 Temmuz da bir dönüm noktasıdır.
Ben milletimle iftihar ediyorum.
Gençlerimize bazıları laf atıyor. Bu gençlik işte tankların önünde durdu, göğsünü siper etti hakkın da vadettiği günler doğdu.
İşte şimdi gençler yolumuzda şu var. Nedir o ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsen sen nice okumaktır.
Onun için ben bu gençliği selamlıyorum. Çünkü bizim bu gençliğimiz rabbime hamdolsun el bombasıyla kalkıp da askerine polisine saldıran değil. Bizim bu gençliğimiz, “ilim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsen sen nice okumaktır” anlayışı ile yürüyor.
Türk milleti 15 temmuzda sadece hürriyetine bayrağına ezanına değil aynı zamanda hedeflerine de sahip çıkmıştır. Ama bundan rahatsız olanlarda olmuştur. Ezanlardan selalardan rahatsız olanlar olmuştur. Geçmişte de vardı. Onların uzantıları hala var. Yarın da olacak bilesiniz.
Oraya yerleşmek için değil oralardan gelen tehditleri yerinde durdurmak için Suriye’deyiz Irak’tayız.
Eğer tehdit Suriye’den geliyorsa oradayız. Irak’tan geliyorsa Irak’tayız.
Teröristlerin barındığı neresi varsa oradayız. Orada olacağız.
Biz 15 Temmuz gecesi milletimizle şu kararı verdik. Yaşayacaksak adam gibi yaşayacağız. Öleceksek adam gibi öleceğiz.
Zillet politikası bizim gibi bir millete uymaz. 15 Temmuz bu kararı açık ve net şekilde tüm dünyaya ilan edişimizin tarihi olduğu için dönüm noktası diyoruz.
Aslında böyle müstesna bir topluluk önünde bu konuyu saçmak istemezdim. Ama ülkeme ve milletime saldırıldığında susmayı kendime yakıştıramamam.
ALMANYA'YA SERT TEPKİ
Türkiye yakın bir zamanda verdiği bir notayla uzun zamandır Almanya’da bulundukları bilinen Fetö üyesi savcıların iadesini talep etmiştir. Almanya adalet Bakanı bu talep konusunda Fetö üyesi savcıların kesinlikle iade edilmeyeceğini söylemiştir.
Bakan'a göre adli, yardımlaşma sadece ağır suçları kapsıyor siyasi gerekçeler bunu dışında kalıyormuş.
Biz de Almanya’nın bu yaklaşımı ve uygulamalarını kaygıyla ve dehşetle izliyoruz. Ey Almanya sayın Merkel’e ben 4000 dosya verdim. Daha sonra son görüşmemizde “Sayın şansölye ben size 4 bin dosya vermiştim. Bunların akıbeti ne oldu?” dedim.
Cevabı enteresandı o dosyaların sayısı 4 bin 500 oldu dedi.
“Bu örgütün mensuplarını korumanızı halen anlamakta zorlanıyorum” dedim.
Almanya biz sizin bu duruşunuzdan endişeleniyoruz. Siz teröre çanak tutuyorsunuz çanak.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir