Medyahanesi

Bir avukat darbeci Akın Öztürk’ü hapishanede dövdü

Bir avukat darbeci Akın Öztürk’ü hapishanede dövdü
45 okunma
03 Ağustos 2016 - 17:01
Avukat Mehmet Sinan İnce, darbe girişimi nedeniyle tutuklu bulunan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ü darp ettiğini açıkladı.
Oda Tv'nin haberine göre, Alaattin Çakıcı'nın avukatlarından Mehmet Sinan İnce, Cezaevi'nde ziyaret ettiği eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ü darp ettiğini bizzat kendisi açıkladı. 
Cezaevi'nde ziyaret ettiği müvekkilinin yanı sıra darbe girişimi nedeniyle aynı cezaevinde tutuklu bulunan Akın Öztürk'ün de adını görüş tutanağına yazan İnce, daha sonra yaşananları sosyal medya hesabından şöyle anlattı: 
“Bu sefer saklanabilecek veya ört bas edilebilecek şekilde değil alenen ve yüzünden kanlar akarken teslim ettim bu haini infaz koruma memurlarına Avukat Görüş Odasında. Bunların hepsi güvenlik kameralarında, mahkum yakınlarının, Sincan 2-No'lu F-Tipi 2. ve 1. Müdürlerinin gözleri önünde cereyan etmiştir ilaveten infaz koruma memurlarının gözleri önünde bu onursuz piç yalvara yalvara ağlayarak yalvarmıştır.” İnce açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bize yakışanı yaptığımıza inanıyoruz değerli dostlarım ve alacağımız her türlü cezanın da arkasındayım gerekiyorsa avukatlık ruhsatımı da iğrenç kumpasları ile iptal edebilirler, hiç farketmez çünkü bu kadarla kalmayacak !!!”
Darbeci Akın Öztürk'ü Sincan Cezaevi'nde darp edip ağzından burnundan kan gelinceye kadar döven avukat Mehmet Sinan İnce, olayı sosyal medya hesabından şöyle anlattı:

2020 Medyahanesi.com