Bizi Takip Edin

Güncel

Akar: Odamı başkası için hazırlamışlar

Tarih

-

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, şikâyetçi sıfatıyla savcılığa verdiği ifadede, kurtarıldıktan sonra makam odasındaki değişiklikleri anlattı.
BAHÇELİ'NİN HEDİYE ETİTĞİ TABANCA KAYIP
Genelkurmay Başkanı, rehin alınıp makam odasından çıkartılırken makamının darmadağınık olduğunu, ancak İkinci Başkan Orgeneral Yaşar Güler'in odasını derli toplu bulduğuna dikkat çektiği ifadesinde şunları söyledi:
“Olayların ardından karargâha ikinci Başkanım Org. Yaşar Güler benden bir gün önce gelmişti. Bana anlattığı bir gariplik, ki odamın gayet toplu ve düzenli olduğu hususudur. Oysa ben odadan şiddet kullanılarak götürülmüştüm. Kitap, kırtasiye malzemeleri, çikolata, yiyecek, içecek, gazete kupürleri, hediyelik eşyalar nedeniyle normalde kalabalık görünmesine rağmen çok sade ve düzenli bulunmuş. Devlet Bahçeli tarafından hediye edilen ve odamda hatıra maksatlı duran tabanca ve beni götürdüklerinde Emir Subayı odasında kaldığını düşündüğüm şahsi cep telefonum bulunamamıştır. Bu husus, bende makamın bir başkası için hazırlanmış olduğu kanaatini doğurmuştur.” 
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir