Medyahanesi

Selda Bağcan: Devlet sanatçısı olmam

Selda Bağcan: Devlet sanatçısı olmam
33 okunma
26 Haziran 2016 - 13:45
50'inci yılına yaklaşan müzik yolculuğu, hapiste geçen günler ve dillere dolanan onlarca şarkı… Hakan Çelik ile Hafta Sonu, Türk Halk Müziği ve Protest müziğin güçlü sesi Selda Bağcan’ı ağırladı. Bağcan, canlı yayında kariyerine, dünya ve siyasi görüşüne dair önemli açıklamalarda bulundu.
Hapse girdiği için pişmanlık yaşamadığını dile getiren Selda Bağcan, “Orada yaşananları başka türlü göremezdim, ben işkence görmedim ama etrafımda işkence gören çok insan oldu” dedi.

“DEVLET SANATÇISI OLMAM”
Devletle yakın olmayı hiçbir zaman doğru bulmadığını söyleyen Selda Bağcan, bu nedenle “Devlet Sanatçısı” ünvanını da kabul etmeyeceğini, devlet sanatçısı olmanın, devletin yaptığı hatalara ortak olmak anlamına geldiğinin altını çizdi.

“SİYASETE GİRECEK OLSAM CHP'DEN GİRERİM”
Türkiye’de sol görüş hakkında fikirlerini de dile getiren Selda Bağcan, “Siyasete girer misiniz?” sorusuna, “Böyle bir hareketi düşünmüyorum ama  oy verdiğim parti CHP, eğer siyasete girersem bu partiden girerim” diyerek yanıtladı. Selda Bağcan, CHP varken başka bir sol partinin başarılı olamayacağını da söyledi.

2020 Medyahanesi.com