Medyahanesi

Didem Soydan’dan LGBT’ye tam destek

94 okunma
26 Haziran 2016 - 19:17
Didem Soydan’dan LGBT’ye tam destek
İstiklal Caddesi ara sokaklarında LGBT Onur Yürüyüşü için toplanmak isteyen, LGBT'li gruba polis müdahale etti.
LGBT Onur Haftası kapsamında yapılmak istenen yürüyüşe İstanbul Valiliği geçen hafta izin vermemişti. Sosyal medyadan yapılan çağrılar üzerine bu hafta da yürüyüş için organize olmaya çalışan gruplar İstiklal Caddesi ve ara sokaklarda toplanmaya çalıştı.
Eylemciler, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) binalarına LGBT bayrakları astı. Bir süre sonra asılan bayraklar polis tarafından kaldırıldı. 
Bayrakların kaldırılmasına tepki gösteren grup İstiklal Caddesi üzerinde slogan atmaya başladı. Bunun üzerine polis ile eylemciler arasında kovalamaca başladı. Eylemciler İstiklal Caddesi'nde İmam Abbas Sokak'a kaçtı. Burada slogan atmayı sürdüren gruba polis boyalı mermilerle müdahale etti. Polisin müdahalesiyle eylemciler ara sokaklarda kaçarak dağıldı. Polis 15-20 kişilik bir grubu gözaltına aldı.
DİDEM SOYDAN'DAN TAM DESTEK
Manken ve oyuncu Didem Soydan, LGBT üyelerinin engellenmesini twitter hesabından protesto etti. Güzel manken twitter hesabındaki paylaşımında, “LGBT'yi niye desteklediğimi yirmi ayrı halde anlatmayacağım. Açık ve net yanlarındayım destekliyorum korkmuyorum” dedi.

2020 Medyahanesi.com