Bizi Takip Edin

Güncel

Erdoğan yasama, yürütme ve yargı erkiyle buluşuyor

Tarih

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl vesilesiyle “devlet organları arasında uyumu gözetme” görevi kapsamında yasama, yürütme ve yargı organlarının başkanlarına yarın (5 Ocak Salı) Külliye'de öğle yemeği verecek.
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde başlayan bu gelenek çerçevesinde  Erdoğan da, cumhurbaşkanı olduktan sonra bu geleneği sürdürmüş ve 2015 yılında 28 Ocak tarihinde üç kuvvetin temsilcileri ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda buluşmuştu. 
  
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde vereceği öğlen yemeğine Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra şu kurumların temsilcileri katılacak:
 
Anayasa Mahkemesi Başkanı, Yargıtay Başkanı, Danıştay Başkanı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı sıfatıyla Adalet Bakanı, Sayıştay Başkanı, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı,  Askeri Yargıtay Başkanı, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi.
 
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü HASAN Doğan’ın da yemekte bulunabileceği dile getiriliyor.
 
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir