Bizi Takip Edin

Güncel

5 Ocak Salı günü hangi illerde okullar tatil?

Tarih

-

Artvin, Batman, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Malatya, Mersin, Nevşehir, Samsun, Sivas, Ordu Rize, Trabzon, Tokat, Tunceli, Van, Şırnak ve Zonguldak'ın da aralarında bulunduğu 30 il ve ilçelerde okullar 1 veya 2 gün tatil edildi. İşte 5 Ocak Salı eğitime ara veren il ve ilçeler…
Yoğun kar yağışı nedeniyle bir çok il ve ilçede okullar tatil edildi. Peki, 5 Ocak 2016 hangi illerde okullar edildi? Yarın hangi il ve ilçelerde okullar tatil? İşte tatil kararı alınan il ve ilçelerin listesi haberimizde…
5 Ocak'ta hangi il ve ilçelerde okullar tatildi?

ARTVİN
Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan duyuruda ise ilde etkili olan kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle yarın Yusufeli ve Şavşat ilçelerindeki tüm okullarda eğitime ara verileceği kaydedildi.

BATMAN
Batman'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilecek. Vali Azmi Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre yarın Batman'da yoğun kar yağışı ve don olayları beklendiğini belirtti.
Çelik, herhangi bir olumsuzluk veya mağduriyetle karşılaşılmaması için il genelinde ilk ve orta dereceli resmi ve özel eğitim kurumlarında yarın eğitime ara verileceğini, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

BİNGÖL
Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların yarın için tatil edildiği bildirildi.
Meteoroloji İl Müdürlüğünün ölçümlerine göre, kar kalınlığı kent merkezinde 23, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştı.

BİTLİS
Bitlis'in Hizan ve Güroymak ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. 

ÇANKIRI
Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde de yarın için eğitime ara verildi. İlçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime ara verildiği öğrenildi. 

DİYARBAKIR
Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezindeki okullarda yarın eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olan kar yağışının yarın yoğunlaşmasının beklendiği bildirildi.
Açıklamada, ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaması ve buzlanma riski nedeniyle merkez Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçe sınırları içindeki eğitim kurumlarında yarın eğitim ve öğretime ara verileceği duyuruldu.

ELAZIĞ
Elazığ Valiliğinden, kent merkezinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nden alınan son hava tahmin raporu çerçevesinde, hava sıcaklığındaki düşüş ve buzlanmanın neden olabileceği riskler dikkate alınarak yarın il genelindeki okullarda eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

HAKKARİ
Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, merkez ve bağlı köylerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. 
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin idare izinli sayılacakları kaydedildi. 

GAZİANTEP
Gaziantep'te etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede görülen kar yağışı, aşırı buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yarın resmi ve özel tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.
Olumsuz hava şartları nedeniyle, kamu görevlisi malul ve engellilerin, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli olacağı belirtilen açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik hastalığı bulunanlarla hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

GİRESUN
Giresun'da, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde bir gün, Şebinkarahisar ilçesinde ise iki gün eğitime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili aşırı kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açma çalışmalarına devam edildiği belirtildi. 
Meydana gelebilecek aşırı buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın da ara verildiği ifade edildiği açıklamada, il merkezinde çalışan engelli ve hamile kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
Şebinkarahisar Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise ilçedeki okullarda eğitim-öğretime yarın ve 6 Ocak'ta ara verildiği belirtilerek, hamile ve engelli kamu personelinin de aynı tarihlerde idari izinli sayılacağı bildirildi.

GÜMÜŞHANE
Gümüşhane'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu il merkezi ve ilçelerde yaşanan aşırı soğuklara bağlı olarak buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete sebep olmamak için eğitim öğretime yarın bir gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartlarının daha fazla sıkıntıya meydan vermemesi adına kent merkezi ile Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu, ilçelerindeki eğitim kurumlarının bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.
Akkurt, 1 günlük tatil süresinin de uzatılmasının yarınki hava şartlarına bağlı olduğunu sözlerine ekledi.
Nurhak, Afşin, Göksun, Elbistan, Ekinözü, Pazarcık ve Andırın ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle alınan kararla eğitime 1 gün ara verildiği öğrenildi.

KARAMAN
Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde eğitime 5 Ocak Salı ara verildi. Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur okulların tatil edildiğini duyurduğu açıklamasında, kar yağışının ilçede hayatı olumsuz etkilediğini ifade ederek, şunları söyledi:
“İlçemizde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı halen devam ediyor. İlçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçerken, yükseklerde bu rakam 40 santimetreye ulaştı. Bu yüzden Kaymakamlık kararı ile ilçemiz ve köylerinde tüm okullar yarın tatil edildi. Belediye olarak öğrencilerimizin mağdur olmaması için anons yaptırdık. Köy muhtarlarına haber verdik. İlçe genelinde sıkıntı olmaması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.”

KASTAMONU
Kastamonu'da kar yağışının yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle kent merkezi ve 5 ilçede bir gün, 6 ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi.
Kastamonu'nun şehir merkezi ile Abana, Ağlı, Cide, İnebolu ve Tosya ilçelerinde bugün Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ve Doğanyurt  ilçelerinde ise bugün ve yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. 
Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

KAYSERİ
Kayseri'de ise Pınarbaşı, İncesu ve Sarıoğlan ilçelerinde kaymakamlık kararıyla okullar yarın tatil edildi.
KİLİS
Kilis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada il genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 5 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.
Kamu görevlisi hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunanların da aynı gün idari izinli sayılacağı belirtilen açıklamada,
“Alınan meteorolojik tahmin verilerine göre, ilimizde görülen kar yağışı ve buzlanma sebebiyle öğrencilerimizin soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmelerini ve eğitim-öğretim faaliyetlerinde yaşanabilecek muhtemel aksamaları önlemek amacıyla ilk ve orta dereceli okullar 05 Ocak Salı günü bir gün süre ile tatil edilmiştir” ifadesine yer verildi.

KIRŞEHİR
Kırşehir'de etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla kent merkezi, Kaman ve Akpınar ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

MALATYA
Malatya il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilirken, engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılması kararlaştırıldı.
 Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinin yanı sıra diğer tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde yarın eğitime ara verildiği belirtilerek, “Engelli kamu personeliyle hamile personel de bu tarihte bir gün idari izinlidir” ifadesi kullanıldı.

MERSİN
Mersin'in Gülnar ilçesindeki ve Mut'ta da bazı mahallerdeki okullarda eğitime yarın ara verildi. Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut, yaptığı açıklamada, sabah saatlerinden bu yana etkili olan kar yağışının ilçede yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi.
Burgut, yoğun kar nedeniyle ilçe genelinde okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi. Bu arada, Mut ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Dağpazarı, Yalnızcabağ, Diştaş, Işıklar ve Göksu mahallelerindeki okullar bir gün tatil edildi.
NEVŞEHİR
Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilecek.
Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre yarın Nevşehir'de yoğun kar yağışı ve don olayı beklendiği belirtildi. Herhangi bir olumsuzluk veya mağduriyetle karşılaşılmaması için il genelinde ilk ve orta dereceli resmi ve özel eğitim kurumlarında 5 Ocak Salı eğitime ara verileceği, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SAMSUN
Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın Samsun'un Alaçam, Yakakent ilçelerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği, Tekkeköy ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrencilerin 5 Ocak 2015 tarihinde idari izinli sayılacağı bildirildi. 
SİVAS
Sivas'ın Divriği, Gemerek, Yıldızeli, Altınyayla ve Şarkışla ilçelerinde 1, Hafik ve Zara ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi. 
Etkili olan kar yağışı nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Divriği, Şarkışla, Altınyayla ve Gemerek ilçelerinde yarın, Hafik ve Zara ilçesinde ise yarın ve çarşamba günü okullar tatil edildi. Aynı günlerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler ile engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

ORDU
Ordu'nun Akkuş ilçesinin tamamı ile Perşembe ilçesinin bir bölümünde yarın eğitime ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde 4 gündür etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının bazı ilçelerde buzlanmaya yol açtığı ve yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi. 
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Buzlanma nedeniyle Akkuş ilçesi genelindeki tüm okullarda, Perşembe ilçe merkezindeki okullar ile İMKB Sosyal Bilimler Lisesi hariç, ilçe genelindeki diğer tüm okullar ve ilçe merkezindeki okullara taşımayla gelen öğrenciler için 5 Ocak Salı günü eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.”
RİZE
Rize'de kar nedeniyle 5 ilçede bütün okullarda, 2 ilçede de taşımalı eğitime yarın ara verildiği bildirildi.
Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve kar sebebiyle, yarın, Derepazarı, İyidere ,Kalkandere, Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde yarın eğitime ara verildiği anlatıldı. Aynı tarihte Güneysu ve İkizdere ilçelerinde ise taşımalı eğitime ara verildiği belirtilen açıklamada, kent merkezi ile diğer ilçelerde eğitim ve öğretime devam edileceği kaydedildi.

TRABZON
Trabzon'da kar nedeniyle 7 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene ilçelerindeki tüm okulların 5 Ocak Salı tatil edildiği belirtildi.
Açıklamada ayrıca, Arsin'de Oğuz İlkokulu, Şehit Haydar Arslan İlkokulu, Atayurt Alparslan Ortaokulu, Maçka'da Çatak, Başar ve Akarsu ilkokulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullar, Yomra'da Çamlıyurt, Maden, Oymalıtepe ve Kaşüstü ilkokulları ile Vilayetler Hizmet Birliği Özel Eğitim Okulu ve Özdil mahallesindeki okullarda eğitim öğretime yarın ara verildiği kaydedildi.

TOKAT
Tokat, Samsun ve Çankırı'da kar nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Tokat'ın ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, Sulusaray ilçesinin tamamında, Erbaa ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile Yeşilyurt ilçesindeki Bahçebaşı, Yeniköy, Gündoğan İlkokulları ve taşımalı eğitim merkezi Şehit Şemsettinbey İlkokulunda yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

TUNCELİ
Tunceli'de, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselere taşımalı gelen öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için eğitime bir gün eğitime ara verildi.
VAN
Yoğun kar nedeniyle kapanan yollar ve karayollarındaki buzlanma nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için Van'ın Çatak ilçesinde de aynı gerekçeyle okulların iki gün tatil edildiği bildirildi. 
ZONGULDAK
Zonguldak Valiliğinden, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve iki ilçede eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, ulaşımın güçlükle sağlandığı merkez ilçe ve merkeze bağlı beldelerin yanı sıra köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde okulların yarın tatil edildiği belirtildi. 
Açıklamada, engelli veya hamile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir