Bizi Takip Edin

Sinema

Erhan Yazıcıoğlu istifa etti

Tarih

-

Jose Sanchis Sinisterra'nın “Son(suz) Öykü” oyununun galası Haldun Taner Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi. Galaya katılan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, “Çok yıpratıldım ama ben sadece işimi yaptım. İstifamı verdim ve bu görevden ayrıldım” dedi.
20 yıldır kapalı olan Masal Tiyatrosunda yaşayan iki kadının kayıp bir metni aramasını konu eden oyunun yönetmenliğini Arif Akkaya üstlenirken, oyuncu kadrosunda ise Ayşegül İşsever ve Julide Kural yer alıyor. Oyunun yönetmeni Arif Akkaya, yaptığı açıklamada bu oyuna aylarca emek verdiklerini belirterek, “Takdir seyircinin” dedi. 
48 yıllık sahne hayatının son konuşmasını yaptığını aktaran Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, oyun sonrası yaptığı açıklamada görevi bıraktığını söyledi.
Yazıcıoğlu, “'Şehir Tiyatrolarına veda ediyorum. Bu tiyatro her halükarda var olacak. 102 yıldır Atatürk'ün ve Muhsin Ertuğrul'un gücüyle yıkılmadıysa ben de ölene kadar bu tiyatroda var olmaya devam edeceğim ama ne yazık ki istifamı verdim ve bu görevden ayrıldım. Sizlerle bu gece burada buluşmak benim için son görev.” açıklamasını yaptı.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir