Bizi Takip Edin

Sinema

Serdar Gökhan: Oyuncu mütevazı olmalı

Tarih

-

A Haber'de yayınlanan Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan Türk sinemasının deneyimli oyuncusu Serdar Gökhan, genç sinemacılara tavsiyelerde bulundu. Serdar Gökhan,  sanat dünyasının 52 yıldan bu yana devlet tarafından en çok desteği bu dönemde gördüğünü söyledi.
YENİ OYUNCULAR MÜTEVAZİ OLMALI
 
Serdar Gökhan, “Sinema okullarında çok gençler eğitiliyor, dizilere çok gençler pompalanıyor ama bunların içinden ancak 3-5 tanesi başarıya ulaşıyor. Bir sürüsü sükut-u hayale uğruyor ve hayatları değişiyor. Başarıya ulaşanların da bazı eksiklikleri de vardır, onları da zamanla giderecekler. Kendilerini bir anda Hollywood yıldızı sanıp havalara girmesinler. Biz 52 senemizi verdik, biz girmedik havaya. Onlar daha dünkü çocuk, onlar da girmesin” dedi.
 
52 YILDIR EN ÇOK DESTEK ŞUAN VAR
 
Serdar Gökhan, “52 yıldır bu meslekteyim. Bir sürü hükümet gördüm. Bu kadar sanata, sanatçıya, geçmişimize, tarihimize önem veren bir hükümet ilk defa görüyorum. Bu yüzden çok mutluyum, çok teşekkür ediyorum kendilerine” şeklinde konuştu.
 
OKUL YAKANLAR VATAN HAİNLERİDİR
 
‘Memleket içler acısı bir durumda. Yani bu kadar hainin, bu kadar kahpenin var olduğu bir ülkede devleti yönetmek de çok zor. İnsanlarımız hainlikle yarış ediyorlar. Görüyorsunuz, Rusyalara gidiyorlar, okullar yakıyorlar, medreseler yakıyorlar. Bu nedir, anlayamadım gitti ben bu memleketin durumunu. Benim iki tane dedem Balkan Harbi’nde şehit düştü. Şehit torunuyum ben. Bu vatan için ölürüm, bu bayrak için ölürüm. Bu vatanın topraklarına en ufak bir zarar geldiği zaman, inanın yaşım 70 ama en önce ben fırlar giderim. Biz bu memleketin kanıyla, toprağıyla, ekmeğiyle, suyuyla büyüdük. Kimsenin bu ülkeyi batırmaya, bu ülkeye nankörlük, hainlik etmeye hakkı yok.’
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir