Bizi Takip Edin

Güncel

Okulda yangın paniği

Tarih

-

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 200 öğrencinin eğitim gördüğü özel lisede, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın paniğe neden oldu. Çatıya da sıçrayan yangını itfaiye ekipleri söndürürken, eğitime bugünlük ara verildi.
YANGIN ELEKTRİK KABLOSUNDAN ÇIKTI

Fatih Caddesi üzerinde bulunan Özel Uğur Temel Lisesi'nde elektrik panosu kısa devre yaptı ve kablolar tutuştu. Alevler kısa sürede büyüyüp çatıya da sıçrarken, yangın nedeniyle büyük panik yaşayan öğrenciler dışarı çıkarıldı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek kontrol altına almaya çalıştı.
KORKU DOLU GÖZLERLE İZLEDİLER
TREDAŞ ve GAZDAŞ ekipleri de güvenlik tedbiri olarak elektrik ve doğalgaz hatlarını kapattı. Yangın sonrası paniğe kapıldığı için üzerlerine montlarını bile alamadan korkuyla dışarı çıkan öğrenciler, çaresizce ekiplerin çalışmalarını izledi. Birçok öğrenci birbirine sarılarak gözyaşı döktü.
ÖĞRENCİLER SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞILDI
Ağlayan öğrencileri öğretmenleri ve arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Her sınıfın öğretmeni, öğrencilerinin hepsinin dışarıda olup olmadığını tespit etmek için yoklama yaptı. Öğrenciler ise telefonlarına sarılarak ailelerine haber verdi.
1 SAATLİK ÇALIŞMAYLA KONTROL ALTINA ALINDI

Yangını haber alan Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, okula gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çalışmasının ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. Lisede yangın nedeniyle bugün eğitime ara verildi. İtfaiye ve polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir