Bizi Takip Edin

EKONOMİ

Asgari ücrete yüzde 5 ekmeğe yüzde 25 zam

Tarih

-

Kocaeli Fırıncılar Odası il genelinde 1 lira olan 250 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 25 kuruş olması için geçen ay içerisinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne başvuruda bulundu. Birlik yaptığı yönetim toplantısında fırıncıların taleplerini haklı bularak zam talebini onayladı. Zamlı ekmek fiyatı geçen ay bazı ilçelerde bu ayın başından itibaren il genelinde uygulanmaya başladı.
TÜKÖDER Gebze Şube Başkanı Fettah, Kocaeli'nde yapılan ekmek zammını haksız bulduklarını, ilgili kuruluşları halkın ekmeği karşısında sorumlu davranmaya ve halkın ekmeği ile oynamamaya çağırdıklarını söyledi. 
“TÜKODER, Kocaeli'de yapılan ekmek zammına karşıdır. Kocaeli, ekmeği en pahalı yediğimiz illerden biridir.” diyen Fettah, şöyle devam etti: 
“Fırıncılar Odası'nın hiçbir vicdana sığmayan yüzde 25 zam kabul edilemez bir rakam oldu. Ekmeğe yapılan zam, tüketiciye vurulan en büyük darbedir. Çünkü mevcut geliri ile temel ihtiyaçlarını karşılayamayan tüketicinin tek besin kaynağı ekmektir. Kocaeli Fırıncılar odası Başkanı gerekçesinde un, su, tuz işçi giderlerini bahane ederek asgari ücret zammının yüzde 5–6'yı geçmediği bir ülkede yüzde 25 zam yapması tamamen vicdansızlıktır.”
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir