Bizi Takip Edin

Sinema

Ankara Yazı -Veda Mektubu Şubat’ta vizyonda

Tarih

-

Galip Güner ve Elin Ecealp'in yapımcılığını üstlendiği Ankara Yazı- Veda Mektubu sinema filminin yönetmen koltuğunda ödüllü bir isim, Kemal Uzun oturuyor. Görüntü Yönetmenliğini Bülent Terzioğlu'nun yaptığı filmin senaryosunu Deniz Aydenk yazdı.
Oyuncu kadrosunda ünlü isimlerin bulunduğu filmin başrollerinde Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Münir Can Cindoruk, Burçin Abdullah, Ümit Acar ve Tuncer Salman var.
TRT DESTEKLİYOR ADANA BÜYÜKŞEHİR SPONSORLUK YAPIYOR
TRT'nin “Türk Sineması'nın 100. Yılı” nedeniyle desteklediği 33 sinema filminden biri olan ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin de sponsorları
arasında bulunduğu “Ankara Yazı -Veda Mektubu” filminin Şubat 2016'da vizyona girmesi hedefleniyor.
Filmin yönetmeni Kemal Uzun, hazırlıklar ve çekimler sırasında Kozan Belediyesi ekipleri ile Kozan halkının kendilerine büyük destek verdiğini belirterek Belediye Başkanı Musa Öztürk ve Kozanlılara ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.
“ÇEKİMLERİ YARILADIK”

Adana Kozan'daki çekimlerin yarısını tamamladıklarını ifade eden Kemal Uzun, Kozan'ın Mahmutlu mahallesindeki 60 kişilik kadro ile çekime devam ettiklerini ifade etti.
12 EYLÜL'DE YAŞANAN DRAM
Yönetmen Kemal Uzun, 12 Eylül darbesinde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatını konu alan bir film çektiklerini kaydetti. Uzun, “Aslında sağcısı solcusu farketmeksizin 12 Eylül döneminde yaşanan dramın insani yönünü beyazperdeye aktararak, o günleri unutanlara veya hiç yaşamayanlara hatırlatmak istedik.
Kozan'ı tercih etmemizin nedeni Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesi'nin bize gösterdiği yakınlık ve sunduğu imkanlar oldu” dedi.
Filmin Kozan'daki çekimlerinin tamamlanmasına 12 gün kaldı.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN TAM DESTEK
Filmin sponsoru olan Adana Büyükşehir Belediyesi set ekibine desteğini esirgemiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, filmin yönetmeni Kemal Uzun başta olmak üzere, oyuncular ve set ekibi ile yemekte biraraya gelerek sohbet etti.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir