Bizi Takip Edin

Güncel

3 çocuklu evli anneye tecavüze 40 yıl hapis!

Tarih

-

Olay, Ağustos 2015'te Yeşilhisar ilçesinde yaşandı. İddiaya göre, 3 çocuk annesi D.D. (40), Yusuf E. (20) tarafından evinden tehdit ve zorla çıkarılarak ibadete kapalı olan bir camiye götürüldü. D.D. burada tecavüze uğradı. Abdüssamed Ö.'nün (18) de karıştığı olayda, mağdur D.D. bir bahçeye götürülerek burada da tecavüze uğradı. Şikayet üzerine gözaltına alınan şüpheliler tutuklandı.
SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün karar duruşması görüldü. Mağdur D.D. ile sanıklar Yusuf E. ve Abdüssamed Ö. duruşmada hazır bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen E. şikayetçi kadınla sürekli görüştüklerini ve kendi rızasıyla ilişkiye girdiklerini öne sürdü. Diğer sanık Ö. de, mağdur ile Yusuf E.'yi motoruyla bahçeye götürdüğünü, ancak mağdura tecavüz etmediğini savundu.

“YAKALAYIP ÜÇÜNCÜ KEZ TECAVÜZ ETTİLER”
Sanıkları olaydan önce hiç tanımadığını belirten mağdur D.D. ise olay günü evine gelen Yusuf E.'nin kendisi ve çocuklarını ölümle tehdit ederek zorla dışarı çıkardığını anlattı.
Sanığın daha sonra kendisini kullanılmayan bir camiye götürdüğünü ve burada tecavüz ettiğini kaydeden D., “Abdüssamed'le birlikte beni ilçenin içinde bulunan bir bahçeye götürdüler. Burada da Yusuf bana zorla tecavüz etti. Abdüssamed ise kemerini çözüp 'Şimdi sıra bende' diyerek üzerime yürüdü. Ben kaçtım. Bu kez Yusuf yakalayarak üçüncü defa tecavüz etti. İkisinden de şikayetçiyim” dedi.
Yapılan yargılama sonunda mahkeme heyeti, sanıklar Yusuf E. ve Abdüssamed Ö. hakkında “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarından 20'şer yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, sanık Ergani hakkında, “konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan da 10 ay ilave hapis cezasına hükmetti.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir