Bizi Takip Edin

Güncel

Akşener de aday

Tarih

-

Meral Akşener 'konuşmasında gerekli imzalar toplandığı takdirde üst kurulda yer alan delegelerin kararının geçerli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 
MHP'li Akşener, “Bülent Arınç'la da Abdullah Gül'le de görüşmedim' diye açıklama yaptı. Görüşmelerine ilişkin soruyu Akşener “Kimse üst kurul delegelerimizin üstünde değildir, imzalar toplandığı takdirde karar geçerli olur, bundan herkesin emin olmasını isterim…Defalarca cevap verdim ama iddialar devam etti. Önce Sapanca idi, ama sonra Manyas oldu. Ben hayatımda Manyas’a hiç gitmedim. Ben ne Sapanca’da ne de Türkiye’nin başka yerinde ne Sayın Abdullah Gül, ne Bülent Arınç ne de kimseyle bir araya gelmedim, MHP ile ilgili herhangi bir toplantıya katılmadım. Bu yalanın devam etmesini çok şaşkınlıkla karşıladığımı ifade etmek isterim. MHP’ye ait kişi ve siyasetçiler dışında kimseyle siyaset konuşmadım” dedi.
Akşener konuşmasında soruları da cevapladı. Akşener, “Ben ve arkadaşlarım omuzlarımıza yükleyeceği sorumluluğu almaya hazırız. MHP’de görev yapan her ülküdaşımız aday olma hakkı vardır. Bugün adayım diyen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hukuki bir tek metin üzerinden imza toplayacağız biz. 22 yıldır aktif politika yapıyorum ben. İşbirliği içinde rekabet derim hep. Önce kendi içimizde bu kavramı hayata geçirebilirsek güzel olur diye düşünüyorum” dedi.
Meral Akşener, “hukuki bir metin üzerinden imza toplayacağız” şeklinde konuştu. Olağanüstü kurultay yapılması gerektiğine inandığını belirten Akşener, adaylıkla ilgili sorulan soruya ise gülerek cevap verirken kendi isminde yapılan tezahüratlarla birlikte “cevabı verdiler” dedi. 
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir