Bizi Takip Edin

Güncel

Erdoğan’dan Rusya’ya: Orda ne işiniz var?

Tarih

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'ta toplu açılış töreninde vatandaşlara sesleniyor. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Türk jetleri tarafından düşürülen Rus savaş uçağıyla ilgili, “Bu olaydan önce 2 iki kez sınır ihlali yaptılar. Sizin orada ne işiniz var. Neymiş Suriye rejimi davet etmiş. Her davete icabet etmek zorunda mısınız. Orada katil Esed var” dedi.
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:
“İKAZLARA RAĞMEN DİNLEMEDİLER”
1000 yıldır bu coğrafyada nice güç gösterilerine sahne oldu. Biz burada 78 milyon nüfusumuzla dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz. Salı sabahı sınırımızı ihlal eden bir savaş uçağı F16'larımız tarafından düşürüldü. İkazlara rağmen dinlemediler. Neticesinde vuruldu.
“BUNUN ŞIK OLMADIĞINI SÖYLEDİM”
Sınırımız daha önce de havan topu, uçak, helikopterlerin bu tür tacizleri oldu. Bu olaydan 3-4 gün önce iki kez sınır ihlali yaptılar. Bize dediler ki, stratejik ortaklığımız var. dediler. Ben kendisini 4 Ekim'de aradım. Bunun şık olmadığını söyledim. G20'de konuştuk. 'Davetsiz misafirlik olmaz' dedik. Putin'in Hollande konuşmasından sonra yaptığı açıklamalar asla kabul edilemez.
“SİZİN ORADA NE İŞİNİZ VAR?”

Sizin orada ne işiniz var. Neymiş Suriye rejimi davet etmiş. Her davete icabet etmek zorunda mısınız. Orada katil Esed var.”
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir