Bizi Takip Edin

DÜNYA

Amerika’yı sarsan sosyal deney!

Tarih

-

YouTube kullanıcısı 21 yaşındaki Coby Persin, New York sokaklarında sık sık sosyal deneyler yapıp videosunu paylaşıyor. Coby Persin'in son deneyi çok ses getirdi…

21 yaşındaki YouTube kullanıcısı Coby Persin'in New York sokaklarında yaptığı sosyal deney inanılmaz sonuçlar ortaya koydu. Çeketinin ön ve arka taraflarına onlarca 1 dolarlık bankotları yapıştırarak dolaşan Coby eline aldığı bir kartonda şu not yazılıydı: “İhtiyacın olanı al”. 

Coby'nin önüne gelen siyah takım elbiseli adam paraları almaya başlar. Coby'nin “Bu paraya gerçekten ihtiyacın var mı?” sorusuna karşılık adam, “Buna ihtiyacım yok ama isteyen herkes alabildiğine göre niye almayayım ki?” yanıtını verir. 
Giyiminden durumunun  iyi olduğu anlaşılan bir çok kişi Coby'nin üzerindeki paralardan fazlasıyla aldı. Son olarak bir evsizin yanına gelen Coby inanılmaz bir durumla karşılaştı. Utangaç bir şekilde Coby'e yaklaşan evsiz adam, “Üzerinizdeki paralardan biraz alabilir miyim?” diye sordu. 
İzin aldıktan sonra sadece 2 dolar alan evsiz teşekkür etti. Coby'nin soruları üzerine evsiz adam, “Benim ihtiyacım sadece 2 dolar kadardır. Bu parayla yiyecek alacağım. Başka insanların da bu paraya ihtiyacı var” dedi. 
Bunun üzerine Coby büyük ısrarla evsiz adama 60 doları verdi. Bu sosyal deney sosyal paylaşım platformu aracılığı ile tüm dünyaya inanılmaz bir gerçeği de gösterdi. İhtiyacı olmadığı halde karnını doyuracak kadarını alan evsiz adamla ihtiyacı olmadığı halde aç gözlülük yapıp onlarca banknotu alanların videosu tıklanma rekorları kırdı.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir