Bizi Takip Edin

Güncel

Bombaları çocuklara taşıtıyorlar

Tarih

-

Fatih'te Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 çocuğun üzerinden 7 el yapımı, parça tesirli bomba ile 5 litre benzin ele geçirdi.
İstanbul İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması olan YDG-H'nin çeşitli ilçelerde bombalı saldırılar gerçekleştireceği istihbaratı üzerine yoğun bir çalışma başlatarak, şüpheli kişiler üzerinde çalışma başlattı. 
Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri Fatih Nişanca Mahallesi Molla Taşı Caddesi üzerinde şüphelendikleri D.A.(17) ve A.Y.(16) isimli çocukları durdurarak arama yaptı. Polis ekipleri şüpheli D.A. isimli çocuğun taşıdığı çantada 7 el yapımı, parça tesirli, fitil ateşlemeli bomba ile plastik eldivenler buldu. 
Ekipler, A.Y. isimli çocuğun elindeki poşette de 5 litre benzin ele geçirdi. Şüpheli D.A.'nın “İzinsiz gösterilere katılmak” ve “Hırsızlık malı satın almaktan”tan suç kaydının olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheli D.A. ve A.Y. Üsküdar'da bulunan Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir