Bizi Takip Edin

Güncel

PKK’nın çok önemli bir ismi öldürüldü

Tarih

-

Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Aslıca ve Otlubahçe Köyleri arasında 16 Eylül günü başlayan ve 19 Eylül günü akşam saatlerinde sona eren operasyonlarla ilgili Tunceli Valiliği'nin açıklamasında, 30-35 PKK'lı teröristin öldürüldüğü duyurulmuştu. 
Terör örgütü PKK internet siteleri aracılığıyla yaptığı açıklamada, Ovacık İlçesi'ndeki operasyonlarda, terör örgütünün Dersim Eyalet Komutanı ve örgütün silahlı kanadı olan HPG'nin komuta konseyi üyesi de olan “Baran Dersim” kod adlı İsmail Aydemir ile birlikte, “Erdal” kod adlı Abdurrahman Akçin, “Cilo” kod adlı Resul Balıkçı ve “Botan” kod adlı Sedat Arslan olmak üzere 4 PKK'lının öldürüldüğünü duyurdu.
24 YILDIR ÖRGÜTTE

PKK'nın silahlı kanadı HPG komuta konseyi üyesi ve örgütün sözde Dersim Eyalet Komutanlığı olarak adlandırdığı bölgenin sorumlusu olan Baran Dersim kod adlı İsmail Aydemir, yaklaşık 24 yıldır PKK içinde silahlı faaliyet yürütüyordu. Tunceli'nin Nazımiye İlçesi doğumlu olan Aydemir'in son yıllarda öldürülen en üs düzey örgüt sorumlusu olduğu kaydedildi.
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir