Özcan Karagül'e dönüyorÖzcan Karagül'e dönüyor “Karagül”ün ilk bölümlerinde oynayan ve senaryo gereği Fırat Nehri’nde kaybolan Özcan Deniz, geri dönüyor.

21 Ekim 2013, 12:00


Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, Özcan Deniz'in "Karagül" dizisine  2014'ün ilk ayından itibaren geri döneceğini yazdı.

İşte o yazı:
 
"FOX’da ekrana gelen Karüagül, geçen sezon FOX’un en yüksek reytingli dizisiydi... Avşar Film’in çektiği dizinin bu sezon durumu kötü mü? “Karagül” bu sezon da karşısında yeni ve iddialı diziler olmasına rağmen “Total”de ya birinci oluyor ya ikinci. FOX’un gün birincisi olduğu tek gün var, o da “Karagül”ün yayınlandığı cuma. Ancak “Karagül”ün “AB” reytingi “Total”e oranla bir tık daha düşük.
Reklamcıları ilgilendiren AB ve C1 olduğu için dizinin hem “Total” hem “AB” reytingini bir tık yükseltmenin formülü belli:

“Karagül”ün ilk bölümünden sonra tıpkı Halfeti’nin bir kısmı gibi Fırat’ın sularında kayıplara karışan Özcan Deniz’i yeniden diziye döndürmek. “Karagül”ün Star TV’nin yeni dizisi “Medcezir”i hem “Total”de hem “AB”de geçmesinin formülü bu da, taraflar böyle bir şeye niyetli mi? “Karagül”ün yapımcısı Şükrü Avşar’a sordum Özcan Deniz’in diziye tekrar dönüp dönmeyeceğini, dönecekse bunun ne zaman gerçekleşeceğini.
 
“Rekabet çok kızıştı”
 

İşte Avşar Film’in sahibi Şükrü Avşar’ın bu konuda söyledikleri:

“Şu günlerde bir kanalda yeni bir dizi için teklif alınca, biraz kafası karıştı ama Özcan Deniz’le hem sözleşmemiz hem film çalışmalarımız var; o yüzden bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Aslında Özcan’ı yılbaşını beklemeden katmak istiyorduk diziye ama iş takvimi müsait değil. Yönettiği ve başrolünü oynadığı, kasımda vizyona girecek bir filmimiz var. ‘Su ve Ateş’in hem Türkiye, hem Avrupa galaları olacak. Özcan’la birlikte çalıştığımız bir önceki film ‘Evim Sensin’ 600 bin gişe yaptı Avrupa’da. Müthiş bir rakam bu... O yüzden ayrı bir önem veriyoruz Avrupa’ya. Film vizyona girdikten ve galaları bittikten sonra Özcan ‘Karagül’de oynamaya başlayacak. İhtiyacımız da var ona. Çünkü geçen sezon gibi değil bu yıl cuma akşamları reyting yarışı. Hâlâ durumumuz iyi ama rakipler güçlü, rekabet kızıştı. Çok çetin geçiyor reyting yarışı.”
 
Dönünce ne yapacak?
 

Diziyi izleyenler bilir Özcan Deniz’in “Karagül”deki durumunu. İzlememiş olanlar için kısaca özetleyeyim. Murat Şanverdi’nin (Özcan Deniz) Halfeti’de “Narin Mercan” (Özlem Conker) adlı imam nikahlı, İstanbul’da ise “Ebru Şanverdi” (Ece Uslu) isimli resmi nikahlı eşleri vardı. Ağabeyi “Murat”ı Fırat’ın sularına gömünce kumalar memlekette buluştu ve adeta kader ortağı oldu.
“Murat”ın diziye, suda uzun süre nefessiz kalmanın getirdiği ufak tefek hasarlarla döneceğini, eşlerinden birinin o dönmeden “Fırat Mercan”la (Yavuz Bingöl) samimiyeti ilerletip, hayatından çıkaracağını şimdiden belirteyim."

Dizi Kraliçeleri'nden açıklama!

23 Nisan 2014, 17:31

Dizi Kraliçeleri'nden açıklama!

Dizi sektörünün en çok aranan başarılı iki senaristi şirket değiştirecekleri iddiasına açıklık getir

Kurt Seyit ve Şura'da neler değişti?

23 Nisan 2014, 15:15

Kurt Seyit ve Şura'da neler değişti?

Star Tv'nin çok önem verdiği Kurt Seyit ve Şura dizisinde bazı değişiklikler yapıldı işte o deği

Dizi setleri Nazi Kampı gibi!

22 Nisan 2014, 20:28

Dizi setleri Nazi Kampı gibi!

Dizi setlerindeki çalışma güçlüğüne dikkat çekmek isteyen Hülya Avşar, "Bazıları Nazi Kampı'na b

Bu kez casus rolünde

22 Nisan 2014, 19:33

Bu kez casus rolünde

TRT için çekilen "Çırağan Baskını" dizisinde oynayan Engin Altan Düzyatan casus rolünü üstlendi.

Canlı yayında evdeki öğrencisini fırçaladı

21 Nisan 2014, 03:17

Canlı yayında evdeki öğrencisini fırçaladı

Tarihin Arka Odası'nın dünkü bölümünde tarihçi Erhan Afyoncu, canlı yayında öğrencisini fırçalad

Çalıkuşu finale hazırlanıyor

19 Nisan 2014, 16:50

Çalıkuşu finale hazırlanıyor

Başladığı günden buyana sık sık yayın günü değiştirilen Çalıkuşu dizisi reyting kurbanı olacak.

POPÜLER HABERLER

YAZARLAR