SON DAKİKA

Medyahanesi

Paris’te kadın eylemi

Paris’te kadına şiddet protesto edildi: Öldürülen 74 kadın için 74 saniyelik saygı duruşu.

Paris’te kadın eylemi
Bu haber 07 Temmuz 2019 - 18:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Republique Meydanı’nda yüzlerce kişinin katıldığı gösteride kadına karşı şiddet protesto edildi. Kadın hakları alanında çalışmalarıyla bilinen sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen protestoya katılanlar, kadına yönelik şiddetin cezasız kalmamasını istedi.

ÖLDÜRÜLEN 74 KADIN İÇİN 74 SANİYELİK SAYGI DURUŞU

Gösteri sırasında yılbaşından bu yana öldürülen 74 kadın için, 74 saniyelik saygı duruşu düzenlendi. Her yaştan ve meslek grubundan kadınların katıldığı gösteriye, erkeklerin de destek verdiği gözlendi.

JULİE GAYET DE PROTESTOYA KATILDI

Gösteriye katılanlar arasında eski cumhurbaşkanlarından François Hollande’ın kız arkadaşı sinema sanatçısı Julie Gayet, basına yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddeti “katliam” olarak niteledi ve “Kadına yönelik şiddet konusunda duyarlılığı geliştirmeye ihtiyacımız var, toplum gelişse bile bu alanda geriye gidiyoruz ve eskisinden daha fazla kadın şiddet yüzünden hayatını kaybediyo.” dedi.

Fransa’da Kadın ve Erkek Eşitliğinden Sorumlu Bakan Marlene Schiappa, Journal du Dimanche, gazetesine yaptığı açıklamada, hükümetin eylül ayından itibaren kadına yönelik şiddetin engellenmesi için alınacak önlemlerin belirlenmesi konusunda geniş çaplı bir istişare başlatacağını söyledi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: