SON DAKİKA

Medyahanesi

Anneler Meclis’te oturma eyleminde

Çocukları cezaevinde açlık grevi yapan anneler HDP’nin Meclis grubu toplantısına katıldı. Toplantı bittikten sonra salonu terk etmeyen anneler, polislerin uyarısına karşın Adalet Bakanı Gül ile görüşmeden ayrılmayacaklarını söyledi.

Anneler Meclis’te oturma eyleminde
Bu haber 14 Mayıs 2019 - 14:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çocukları cezaevinde açlık grevinde bulunan anneler Meclis’te oturma eylemi başlattı. Polis annelerin HDP Grubu bittiği gerekçesiyle salonu boşaltmasını istedi, ancak bu kabul edilmedi.

Cezaevinde çocukları açlık grevi yapan anneler Meclis’te HDP Grup toplantısına katıldı. HDP Eş Genel Başkan Pervin Buldan’in konuşmasını dinleyen anneler grup toplantısı bittikten sonra salondan ayrılmayacaklarını söyledi. Anneler Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüşme talebinde bulundu.

‘ÇOCUKLARIMIZI YAŞATMAK İSTİYORUZ’

Annelerin talebi üzerine parti yöneticileri Bakan Gül’den randevu talepte bulundu. Bekleyiş sürerken Meclis polisi salona gelerek annelerin ayrılmasını istedi. Bir polis yöneticisi annelere, Meclis’in eylem yeri olmadığını söyledi, HDP’nin grubu bittiği için salondan ayrılmalarını istedi. Anneler bakanla görüşene kadar ayrılmayacaklarını söyledi. Bir anne, “İstiyorsanız sürükleyerek çıkarın. Biz alışığız” dedi. Polis memuru böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. HDP yöneticileri araya girerek Bakan Gül’den randevu talebinde bulunulduğunu, sonucunun beklenmesini istedi. Bekleyişlerini sürdüren anneler “Çocuklarımızı yaşatmak istiyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: