SON DAKİKA

Medyahanesi

İmamoğlu: Maça gideceğim

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, milletin kendisine mazbatayı verdiğini belirterek, Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) gereğini yapmasını istedi.

İmamoğlu: Maça gideceğim
Bu haber 14 Nisan 2019 - 15:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye başkanlığını CHP’nin kazandığı Esenyurt’ta halka hitap eden İmamoğlu, özetle şunları söyledi:

SÜRECİ UZATMAYIN

Bu seçimden dolayı insanları başkalaştırmaya çalışıyorlar. Neymiş efendim ’15 bin oyla seçilir miymiş…’ ‘1 oyla bile seçilir’ dediler. Bazı insanlar var, 1 oyla bile seçilse milletini birleştirir. Neymiş, ‘İmamoğlu neden maça gitmiş?… Gideceğim kardeşim. Galatasaray bu şehrin takımı değil mi? Fenerbahçe bu şehrin takımı değil mi? Gideceğim kardeşim. Bu kadar net! Süreci uzatmayın kardeşim. Süreci uzattıkça sıkıntıya giriyorsunuz. Problem çıkıyor. Yav kardeşim verin mazbatayı bakalım işimize.

KAPIYI KİLİTLESE BACADAN GİRERİM

Kuşmuş, pelikanmış beni ilgilendirmiyor. Kimsenin başarısız oldu diye bu milletin geleceğini sıkıntıya sokma hakkı yoktur. Bu millet adına size hizmet etmek için benden kaçsa ben kovalarım kardeşim. O kapıyı kilitlese ben bacadan girerim. Sayın Cumhurbaşkanı ile çok iyi anlaşır diye korkuyorlar. Kimin mazbatasını kime vermiyorsunuz. Millet mazbatayı vermiş. Sen uygun görsen ne olur, görmesen ne olur.

YSK’YE SESLENİYORUM

Yüksek Seçim Kurulu’na sesleniyorum. Sizin kapınızı anlamsız yere çalanlara kapınızı kapatın. Görevinizi yapın, bizi normalleştirin. Bizi dünyaya rezil etmeyin. Yolumuzu açın demokrasimizi güçlendirin. Bu uyarılarımı YSK’ye yapıyorum. Bu millet mazbatayı verdi mi? Bu akşam Fenerbahçe-Galatasaray maçına gideyim mi? (Evettt… sesleri) Her iki takım da centilmence mücadele etsin. Son sorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığına gittiğimde hep beraber Saraçhane’ye geliyor musunuz? (Evet… sesleri) İstanbul’da huzurun teminatı olacağım.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: