SON DAKİKA

Medyahanesi

CHP’den “ihraç” düzeltmesi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yazılı bir açıklama yaparak Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan’ın disipline sevk edildiği yönündeki ifadelerini düzeltti. Öztrak, “Edremit’teki olayda kesin ihraç talebiyle disipline verilen, sela konusunda yakışıksız ve kabul edilemez sözleri nedeniyle eski Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’dur” dedi.

CHP’den “ihraç” düzeltmesi
Bu haber 11 Mart 2019 - 19:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Önceki gün MYK sonrası kameraların karşısına geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ilk önce ​8 Mart’ta CHP’nin seçim bürosunun açılışında yaşanan konuşmalar nedeniyle tepki çeken Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan’ın kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıklamıştı.

Öztrak, “Balıkesir Edremit belediye başkan adayımız önemli bir hata yapmıştır. Dolayısıyla bu nedenle de kendisi kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

CHP sözcüsü daha sonra yaptığı yazılı açıklamayla Arslan’ın ismini yanlışlıkla söylediğini, ihraç talebiyle disipline sevk edilen kişinin Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu olduğunu belirtti.

Öztrak, “Bugün düzenlediğim basın toplantısında, sorulan bir soru üzerine yaptığım açıklamada Edremit Belediye Başkan Adayı ifadesi sehven geçmiştir. Edremit’teki olayda kesin ihraç talebiyle disipline verilen, sela konusunda yakışıksız ve kabul edilemez sözleri nedeniyle eski Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’dur. Edremit Belediye Başkan adayımız Selman Hasan Arslan’ın bu süreçle ilgisi yoktur” dedi.

NE OLMUŞTU?

8 Mart’ta CHP’nin seçim bürosunun açılışında Arslan ve partililerin aralarında yaptığı konuşma mikrofonlara yansımış, Arslan “Bizim oy Kürdistan’a” diyen müteahhide “He bize verecek demektir” ifadelerini kullanmıştı.

Öztrak, “Edremit adayı Selman Arslan disipline sevk edildi ifadesi sehven geçilmiştir. Disipline sevk edilen Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’dur.” dedi.

​Arslan konunun medyaya yansımasından sonra yaptığı açıklamada ” ‘Bizi destekliyorsun, anladım’ şeklinde bir yanıt verdim. Yaşanılan hadisenin, çok açık şekilde provokasyon olduğu, Millet İttifakı’nın tüm Türkiye’de, Balıkesir’de ve Edremit’teki gücünü gören ve bundan korkan bazı kirli odaklar tarafından algı yaratılmak amacıyla servis edildiği bellidir” demişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: