SON DAKİKA

Medyahanesi

Rıza Sarraf’ın ismini söylemediği şirketi açıkladı

ABD’deki davada itirafçı olan Rıza Sarraf’ın ismini hatırlayamadığını söylediği Hindistan merkezli şirketin adının Masumi olduğu ileri sürüldü.

Rıza Sarraf’ın ismini söylemediği şirketi açıkladı
Bu haber 01 Aralık 2017 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2019’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayan Hayır Partisi kurucusu Tuna Bekleviç, Rıza Sarraf’ın mahkemede iş yaptıkları Hintli şirketin ismini hatırlamıyorum sözleri üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bekleviç ilgili şirketin isminin ‘Masumi’ olduğunu iddia etti.

Rıza Sarraf’ın mahkemeyi yanılttığını veya eksik bilgi verdiğini savunan Bekleviç, Sarraf’ın işlem yaptığı diğer kurumları koruyup özellikle Halkbankası’na yüklendiğini ifade etti.

Bekleviç’in açıklaması şöyle:

“İranlı hokkabaz mahkemede dümeni yine eksik anlatıyor. Hindistan’da sadece 2012’de değil 2015’te de görüştü; 2015 ve 2016’da bizzat kendisinin talimatı ile iş yapıldı. Hatırlamıyorum demesi tüm yükü HALKBANK’a yıkıp sıyırma gayretidir. Ekte hafızasını tazeleyecek bir şirket ismini yayınlıyorum. İşlem yaptıkları bankanın adı da Verel.Hindistan işini Türkiye üzerinden değil Dubai üzerinden gerçekleştirdi. Belgeleri yayınlayacağım.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: