SON DAKİKA

Medyahanesi

CHP, belgelerle ilgili ‘Komisyon kurulsun’ dedi, AKP’liler gülerek reddetti

CHP’nin Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerle ilgili komisyon kurulsun önergesi AKP oylarıyla reddedildi.

CHP, belgelerle ilgili ‘Komisyon kurulsun’ dedi, AKP’liler gülerek reddetti
Bu haber 30 Kasım 2017 - 23:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Twitter hesabından oylama sırasında çektiği fotoğrafı paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grup önerisi reddedildi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “O belgeleri elimizde tutacak değiliz. Yarından tezi yok, partimizin sözcüsü bir toplantıyla belgelerin tamamına aleniyet kazandıracak, kamuoyuyla paylaşacak” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Halk Partisi, “Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının, dünürünün, eniştesinin, kardeşinin, eski Özel Kalem Müdürü’nün, oğlunun yurtdışındaki şirketlerle olan para hareketlerinin incelenmesi” amacıyla grup önerisi verdi.

CHP’li Özel: Belgeleri elimizde tutacak değiliz

Önerinin gerekçesini açıklamak üzere Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel söz aldı. Özel, Yüce Divan’da dört Bakanın yargılanması halinde Zarrab’ın da Türkiye’de yargılanacağını, Türkiye’nin milli menfaatlerinin tehdit altında olmayacağını belirterek, belgelerin gerçekliğinin araştırılmasını istediklerini ifade etti. Özel, “O belgeleri elimizde tutacak değiliz. Yarından tezi yok, partimizin sözcüsü bir toplantıyla belgelerin tamamına aleniyet kazandıracak, kamuoyuyla paylaşacak ve sizi halka şikayet edecek. Ama o gün belgelerin gerçek belge olduğu ortaya çıktığında, bugün kullandığınız ‘hayır’ oyu artık daha da taşınamaz hale getirecek” dedi.

Halkların Demokratik Partisi Mardin Milletvekili Mithat Sancar ise, Rıza Zarrab için nota verildiğini hatırlatarak, yolsuzluklarla ilgili iddiaların üstünün kapatılamayacağını ifade etti.

MHP söz hakkını kullanmadı

Görüşmeler sırasında MHP, parti adına söz hakkını kullanmadı.

AKP’li Bostancı: Sayın Erdoğan iddiaların neresinde?

AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise, “Sayın Tayyip Erdoğan iddiaların neresinde? Sayın Erdoğan ile ilgili hiçbir iddia yok. Dünürü, oğlu diyor ama ima ediyor. Anlatırken, bütün hikayeyi Sayın Erdoğan dünürü, oğlu diyor ama ima ediyor. Bütün hikayeyi Sayın Erdoğan üzerine kuruyor. Bu isimlerin ortak özelliği var mı? Siz bütün hikayeyi ortaya koyduğunuz belgelerle hukuki, siyasi, ahlaki hiçbir bağı olmayan bir kişinin üzerine kurarak, siyasi sonuç elde etmeye çalışıyorsunuz. Olduğuna dair bir belge var mı? Sadece salladığınız bir kağıt var” şeklinde konuştu.

CHP’li Özel ise, “Erdoğan bu belgelerin tam ortasında” diye yanıt verdi.

CHP ve HDP milletvekilleri grup önerisine ‘kabul’ oyu verirken, AKP milletvekilleri öneriye ‘red’ oyu verdi. CHP grup önerisi reddedildi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,CHP’nin “yurtdışındaki şirketlerde olan para hareketleri araştırma” önergesi AKP oylarıyla reddedildi. AKP belgeleri araştırmak istemiyor” dedi. 

CHP’den ‘belgeler neden savcılığa verilmedi’ diyen AKP’ye yanıt

Kılıçdaroğlu belgeleri kimden aldığını açıkladı, yeni belge sinyali verdi

Bahçeli, Man Adası skandalında da Saray’ın yanında

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA: